Co zakładają chrześcijanie pragnąc pokazać swą wiarę?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co zakładają chrześcijanie pragnąc pokazać swą wiarę?

Jest zakładany przez wiele milionów osób. Nawet takich, którzy odwrócili się od wiary w Pana Boga czy osoby o innym niż katolickie wyznaniu. Na całym świecie doceniany jest jako medalik, jaki przyczynił się do mnóstwa powrotów do wiary w Boga.

Osoby obdarzone dzięki niemu łaskami dały mu markę cudowny medalik i takim mianem jest on nazywany na całym świecie. Mamy tutaj na myśli medalik Najświętszej Maryi Panny, który powinniśmy nosić z wiarą dziecka, które zawsze nosi przy sobie zdjęcie swej mamy. Zlecenie jego zrobienia dała sama Matka Boska podczas objawienia się Jej św. Katarzynie Labouré w 1830 roku. W czasie takiego objawienia wspomniana święta Katarzyna dostała polecenie przygotowania medalika, jaki będzie dawał noszącym go (zwłaszcza na szyi) ludziom boże łaski. Warto również dodać, że wzór cudownego medalika przekazała sama Matka Boska. Początkowo określenie takiego medalika była inna, jednak za sprawą licznych nawróceń uzyskał on krótszą nazwę.

telefon

Autor: Rodrigo Ghedin
Źródło: http://www.flickr.com
kupić
Opisywany medalik ma wyznaczone wzory z obu stron, a każdy z umieszczonych na nim elementów posiada swą symbolikę. Na medaliku uwidoczniona jest Maryja z rękami rozłożonymi. Palce Maryi są ozdobione pierścieniami, z których rozchodzą się promienie oznaczające obfite łaski udzielane osobom, które o nie proszą. Druga strona medalika nie posiada wizerunków żadnych ludzi, a jego znaczenie oraz wymowa opiera się jedynie na symbolach.

Czy zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli odpowiesz twierdząco, to naciśnij tutaj (https://inpolkrak.com.pl/stal/rury-i-profile-konstrukcyjne/) i przeglądnij tam nowe fascynujące wpisy. Nie ociągaj się!

Należałoby wspomnieć, że wielkim popularyzatorem cudownego medalika był święty Maksymilian Kolbe. W znacznej mierze to właśnie pośrednio dzięki Niemu dziś jest on wielokrotnie rozdawany podczas mszy świętych.

Ludzie go biorą i noszą na szyi wierząc, że da im on potrzebne łaski. Mógłby być wykonany ze złotego kruszcu albo srebra, ale rodzaj materiału nie posiada tu znaczenia, ponieważ najistotniejsza jest symbolika medalika.