Wspólna podróż to interesujące doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zapatrywania i niemal identyczna pasja przygody

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Wspólna podróż to interesujące doświadczenie. Recepta na udaną podróż to podobne podróżnicze zapatrywania i niemal identyczna pasja przygody

Podróż podróży nierówna, doskonale wiedzą to osoby, którym trudno znaleźć odpowiedniego kompana do podróży. Nie ma bowiem dwóch niemal identycznych osób, a wychodzi to również w czasie podróży. No cóż, jeden preferuje dłuższe podróże okraszone dodatkowo szczyptą adrenaliny, a inny będzie zwolennikiem częstszych przystanków i raczej niezbyt trudnej trasy. Dlatego tak ważne jest, ażeby w jak największym stopniu zebrać ekipę pod kątem podobnych doświadczeń i niemal takich samych podróżniczych wymagań.

To istotne, ponieważ tak przygotowana wyprawa będzie najlepsza. Nie będzie wielu problemów, obarczania się winą i innych niepotrzebnych wojenek. Jeśli znamy swoje dążenia i wady, wiadomo też, co chcemy zdobyć, to nie ma miejsca na jakieś niepotrzebne nieporozumienia, które tylko mogą zepsuć wspólną wyprawę. To bardzo istotne, bo jeśli zapomnimy o tym to nasza wycieczka będzie niezwykłą męczarnią.

Będziemy niedopasowani i niezadowoleni, możemy to porównać do mniej więcej takiej okoliczności, iż szykujemy się na wielką trekkingową wyprawę, mamy zawodowy sprzęt, przykładowo plecak the north face , jakie da radę nawet w ekstremalnych warunkach, a nasz towarzysz zabiera ze sobą siatkę, jaką bierze na zakupy. Może to dość przesadzona wizja, lecz niestety jest realna i warto przed nią ostrzegać potencjalnie zagrożonych. Jedna osoba będzie bardzo zła, że zabrała sobie dodatkowe obciążenie, a druga, że pragnęła po prostu pójść na spokojny spacer, a nie poszukiwać niebezpiecznych przygód. Jednakowoż, jak i druga osoba będzie posiadała swoje racje, niemniej nie można doprowadzać do takiej sytuacji.

plecak

Autor: Camilo Viveros
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele więc osób zabezpiecza się konkretnie przed zaplanowaniem tego typu wyprawy wyszukując przykładowo odpowiednich osób na internetowych forach.

Zobacz ten portal (https://activtour.pl/kierunek/ocean-indyjski/), ponieważ on z pewnością też Cię niezwykle zafrapuje. Omawia on pokrewną tematykę, więc nie wahaj się i kliknij tu!

Jeśli dana osoba czuje temat i podziela podróżniczy entuzjazm, to warto z tą osobą zrobić próbną trasę. Próbną, czyli nie jakąś bardzo poważną, nie zbyt krótką, leczna pewno nie podróż życia. Nie można bowiem tak się narażać. Dopiero po tego typu wyprawie jesteśmy skłonni zaufać lub nie danej osobie. To też świetny sposób do następnych podróży. Jeśli faktycznie wasze podróżnicze pasje będą podobne, to nie ma co, ale musicie to wykorzystać i wyruszyć w następną podróż.