W jaki sposób dobrać odpowiedni strój na pierwszy trening tańca? Podopowiadamy

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W jaki sposób dobrać odpowiedni strój na pierwszy trening tańca? Podopowiadamy

Pierwsze zajęcia tańca mogą generować odrobinę stresu. Oprócz tego, że zastanawiamy się, jak poradzimy sobie z pierwszymi figurami, powinniśmy pomyśleć o tym, jakie ubrania oraz buty do tańca wybrać.
Warto pamiętać o tym, że powinny być komfortowe i dobrane do rodzaju tańca, którego spróbujemy.

Jest to pierwsza i najbardziej ogólna rada. Wszystkie inne zostaną po prostu opisaniem tej jednej wskazówki. Choć można pamiętać, że zajęcia taneczne to nie fitness i nie trzeba ubierać się na nie w luźne dresy. Taniec to jednak coś innego i nawet przy energicznej zumbie rzadko widuje się osoby w dresach.
Niezależnie od wybranego tańca, na pierwsze zajęcia dla pań nadadzą się legginsy lub długie spodnie.

Zainteresował Cię artykuł? Napisaliśmy dla ciebie ważne porady, dlatego kliknij ten link (http://www.jagna.pl/biustonosze-do-karmienia-c-23_98.html) na ten temat!

Panowie także powinni wybrać po prostu długie spodnie. Istotne, żeby nie ograniczały ruchów i nie sprawiały, że przy każdym kroku będziemy o nich myśleć. To nie pozwala na skoncentrowanie się na słowach trenera. W wypadku kobiet w niektórych przypadkach sprawdzą się także luźne spódnice i sukienki. Ważne, żeby nie były zbyt krótkie i nazbyt długie. Optymalna długość sukienki? Powinna sięgać poza kolana. Wtedy nie będzie się zawijać ani nie ograniczy ruchu.

buty do tańca

Autor: Kate&Kate
Źródło: Kate&Kate
Gdy chodzi o buty do tańca, zasada jest niemal taka sama. Powinniśmy czuć się w nich wygodnie. U kobiet obcas nie może być wyższy niż taki, w którym czujemy się naprawdę komfortowo. U panów w wielu gatunkach tańca sprawdzają się jazzówki. Stworzone do tańczenia tańca jazzowego, w dzisiejszych czasach sprawdzają się również w innych typach tańca, a także codziennego użytkowania. Ważne jest, żeby buty dla obu płci idealnie pasowały do nogi i trzymały stopę. Kiedy myślimy o typach tańca, których nie tańczymy w parach, można zainteresować się specjalistycznym obuwiem, np. do hip-hopu. U kobiet jednak podczas pierwszych zajęć sprawdzą się zwykle baletki.
Z górną częścią stroju jest różnie. Mężczyźni przy tańcu towarzyskim mogą wybrać po prostu wygodne koszule, a panie koszulki. Tańce nowoczesne, jazz, hip-hop itp. nie wymagają wiele.

Gdy chodzi o ubiór, może on być bardziej lub mniej przylegający do ciała, ale koszule u panów, tak jak spódnice u pań, powinny pozostać w domach. Na pewno wraz z rozwojem umiejętności będziemy zmieniać ubiór na coraz bardziej profesjonalny, jednak pierwsze zajęcia zostawmy na podpatrzenie ubrań i butów u innych.