Jak na co dzień korpulentni mężczyźni się ubierają i czy tak naprawdę w wybranym stroju bywa im do twarzy

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak na co dzień korpulentni mężczyźni się ubierają i czy tak naprawdę w wybranym stroju bywa im do twarzy

Nadwaga jest zmorą naszych czasów. Jak informują media, już dzieciaki w oddziałach przedszkolnych mają problemy z utrzymaniem właściwej wagi. Winą trzeba byłoby w tym przypadku obarczyć tak producentów artykułów żywnościowych, jak i samych klientów hipermarketów. Teraz w sklepach można zakupić właściwie jedynie te towary żywnościowe, które zawierają tuczące składniki, np. musli bywają słodzone syropem glukozowo-fruktozowym.

męska moda

Źródło: pixabay

Tymczasem sami ojczymi rzadko uczą pociechy reguł zdrowego stylu życia. Tak czy inaczej, w najgorszej sytuacji pozostają ci, którzy już w okresie dojrzewania mają zbyt postawną sylwetkę, gdyż w dorosłym życiu o wiele trudniej im zrzucić nadliczbowe kilogramy.

Panowie, w przeciwieństwie do kobiet, raczej nie starają się tuszować swojej nadwagi, co rzecz jasna nie oznacza, że planują eksponować zbyt duży brzuch. Kwestia kupna odzieży także najczęściej schodzi na drugi plan, choć panowie po czterdziestce wcale nie rezygnują z zakupu nowych swetrów w większych rozmiarach lub koszulek polo 6xl czy 7xl – . Kiedy jedni mężczyźni nie mają żadnych trudności z wyborem ubrań, to inni zdają się na gust swoich partnerek bądź sióstr. Jedno jest jednakże pewne: akurat tutaj upodobania obu płci z reguły zbytnio się nie różnią.

W skład najbardziej tradycyjnego ubrania na zwykły dzień wchodzą granatowe spodnie (spodnie bojówki) dżinsowe oraz różne podkoszulki na ramiączkach albo bez. Tego typu połączenie jest uniwersalne, ale nie zawsze praktyczne, gdyż w trakcie upalnych dni lepiej grube spodnie wymienić na spodenki do kolan. Jednakże koszula polo 6xl zawsze będzie eksponować zbędne kilogramy, zwłaszcza jeżeli jej dominującym motywem będą poziome paski. Puszysty mężczyzna powinien raczej kupować stroje w ciemniejszych odcieniach, gdyż te jasne dodatkowo pogrubiają figurę.

męska moda - garnitur

Autor: Ben Cappellacci
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w lecie niełatwo ukryć nadwagę, o tyle zimą można założyć luźną kurtkę i wyglądać chociażby trochę szczuplej. Jednakże niskie temperatury rzecz jasna zmuszają panów także do noszenia ciepłej odzieży, a wełniane swetry wyglądu z pewnością nie poprawią. Z tego powodu rozsądniej pójść wpierw do dietetyka, a potem na siłownię oraz basen, niż próbować z poszczególnych elementów garderoby budować mniej bądź bardziej efektowne stylizacje – oferta sklepu: . A jak twierdzą psycholodzy, faceci we frakach są postrzegani przez panie jako bardziej atrakcyjni, a wysmukli dżentelmeni we wspomnianych strojach wyglądają o niebo lepiej niż ci otyli.