Buszowanie za perełkami – kochamy kupowanie w ciucholandach

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Buszowanie za perełkami – kochamy kupowanie w ciucholandach

Chociaż nazwy nadawane placówkom handlowym z tanią odzieżą używaną bywają średnio przekonujące, popularność tego rodzaju punktów nie maleje. Nie tylko wśród ludzi ze skromnymi dochodami, ale również celebrytek, które coraz chętniej przyznają się do wyszukiwania odzieży w szmateksach.

25 lat temu gremialnie pokazujące się sklepy z używaną odzieżą sprowadzaną z Niemiec, Holandii czy Wielkiej Brytanii, stały się symbolem przemian pojawiających się w Polsce. Uzmysłowiliśmy sobie, że za bardzo małe pieniądze jesteśmy w stanie zdobyć oryginalne ciuchy „pachnące zachodem”. Pomimo upływu lat, pojawienia się centrów handlowych z salonami i butikami najmodniejszych marek, popularność lumpeksów nie zmalała. Dzisiaj w Polsce powstały tysiące tego rodzaju miejsca i co roku tworzy się mnóstwo nowych.

ubrania

Autor: Jon Phillips
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia ciucholandy przestały być żenującymi sklepami „wyłącznie dla ubogich”. W ostatnich latach tego rodzaju placówki handlowe przeszły ogromną transformację i stały się kopalnią oryginalnych ubrań, niekiedy nawet kreacji sławnych światowych dyktatorów mody. Ciucholandy nie są już umiejscawiane w niszczejących barakach czy brudnych podwórkach. Takie sklepy pojawiają się coraz częściej przy najruchliwszych ulicach czy w galeriach handlowych. Niełatwo w nich odszukać tradycyjne ogromne pojemniki wypełnione masą ubrań. Obecnie są one wycenione, zdezynfekowane, odprasowane i kolorystycznie poukładane na wieszakach.

Odzież używana z ciucholandu to ciuchy z charakterem, ciuchy znane z centrów handlowych, gazet o modzie i stron internetowych z jedną różnicą: są o wiele korzystniejsze cenowo. Tradycyjne nabywanie wymaga opanowania, skład z odzieżą używaną daje możliwość efektywnego polowania na ciuchy oryginalne i nietuzinkowe. Można kupić ubrania jakich nie ma nikt inny.

Czy wiesz, gdzie również można odszukać analogiczne materiały? Jeśli nie, to kliknij na ten odnośnik i zerknij na treść (https://elforrest.pl/kategoria-produktu/skorzane-portfele-meskie/male-portfele-meskie-skorzane/) znajdującego się tam postu.

Podstawowym kryterium kupowania w lumpeksach jest niska cena oferowanych tam używanych ubrań. Z pewnością na częstość zakupów w takich punktach ma wpływ nasza zasobność portfela. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie jednak życia bez przynajmniej jednej w tygodniu obecności w ciucholandzie.

Powiązany artykuł: