W jaki sposób dobrać skarpety do ubrania? Sprawa wydaje się prosta, ale czy tak faktycznie jest? Sprawdź sam

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W jaki sposób dobrać skarpety do ubrania? Sprawa wydaje się prosta, ale czy tak faktycznie jest? Sprawdź sam

Dobierane skarpet to niby błaha sprawa. Ale to jedynie pozory. Skarpety męskie możemy zakwalifikować do bielizny osobistej, lecz w przeciwieństwie do bokserek są one w części widoczne, zwłaszcza, gdy chodzi o spodnie o wąskich nogawkach. Takie spodnie zazwyczaj są krótsze, tak więc taki niby nic nie znaczący dodatek musimy traktować z uwagą.

Właściwie dobrane skarpetki poprawią nasza stylizacje, mogą również zadziałać w drugą stronę, to znaczy ją po prostu zepsuć. O butach zwykło się mawiać, że to najważniejszy element stroju, jednak jeśli do najbardziej nawet ładnych półbutów włożymy stopę ubraną w brzydką, niezbyt gustowną skarpetę, to zatracą one jakikolwiek urok. Istnieją tak naprawdę dwie reguły doboru tej części naszej garderoby wedle zasad bardzo klasycznych. Obie są dobre, dotyczą jednakowoż różnych outfitów, odnoszą się do modeli zwykłych, oraz cechują skarpety garniturowe (dostępne w Socktok).

dwaj mężczyźni w garniturach

Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna zasada mówi, iż skarpetki dobieramy do spodni, a odcień powinien być taki sam albo ton ciemniejszy od spodni. Kolejna zasada natomiast mówi, iż skarpety muszą być tego same koloru co buty, nie powinny być jednak przesadnie kontrastujące wobec spodni. Z pewnością częściej sprawdzi się pierwsza reguła, gdyż jeżeli odcień nogawek jest podobny do koloru skarpet, to linia nóg będzie wizualnie dłuższa. Jednakże pamiętajmy, że to tylko reguły klasyczne, nie trzeba się do nich zawsze stosować. Jeszcze jedna możliwość, której nie ma w kanonie doboru skarpetek, to dobór barwy skarpet do innego elementu ubioru aniżeli buty albo spodnie. Chodzi tutaj o koszulę, marynarkę czy krawat.

Najlepiej więc poszukać punktu zaczepnego powyżej linii pasa.

Pasjonuje Cię taki niebanalny post? Jeżeli tak, ponadto zerknij koniecznie (http://lionailart.com/brwi/) na tekst, który został opublikowany tutaj – on także da Ci do myślenia!

To bardzo ciekawe połączenie pod kątem umiejscowienia tych samych plam kolorystycznych, nie jest to jednocześnie nudnawy zestaw. Dopasowanie z innymi częściami stroju powinno dotyczyć nie jedynie barw oraz wzorów, lecz także gramatury skarpet i reszty naszego ubrania. Nie wygląda najlepiej nazbyt duża różnica w materiałach konkretnych elementów. Jak zakładamy wieczorowy garnitur, to najlepsze będą do niego skarpetki z delikatnej bawełny merceryzowanej z domieszką jedwabiu (kliknij i zobacz katalog).