Spędzanie w sposób aktywny czasu wolnego czyli co można robić z rodziną aby nie siedzieć bez przerwy przed jakimś ekranem.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Spędzanie w sposób aktywny czasu wolnego czyli co można robić z rodziną aby nie siedzieć bez przerwy przed jakimś ekranem.

Zarówno dzieci jak i dorośli są coraz bardziej uzależnieni od różnego rodzaju ekranów. W czasie pracy często trzeba siedzieć przez wiele długich godzin przed ekranem komputera, po przyjściu do domu załącza się telewizor, a poza tym większość osób posiada jeszcze w kieszeni smartfon. Niestety wielu ludzi w taki sposób spędza każdą wolną chwilę, czasami rezygnując zupełnie z jakiejkolwiek aktywności. I konsekwencją życia w taki sposób są różnego rodzaju kłopoty z nadwagą, kiepska kondycja i pogorszenie stanu zdrowia, a tak naprawdę bez żadnych problemów można pogodzić obie te sprawy, czyli aktywny tryb życia i odpoczynek przed telewizorem czy komputerem. I wcale do tego nie trzeba jakiś wielkich pieniędzy, po pomysłów na to, aby ciekawie spędzać wolny czas naprawdę jest sporo, wystarczy tylko mieć na to ochotę. Jeżeli ktoś będzie miał dzieci, to powinno się z nimi robić jak najwięcej różnych rzeczy. Maluchy poznają świat przez przykład, jeśli ktoś od maleńkiego będą jeździć na rowerze, chodzić na basen czy też zwiedzać ciekawe miejsca, to z całą pewnością zostanie im to w dorosłym życiu. Za to jeżeli cała rodzina będzie przesiadywać każdą wolną chwilę przed jakimś ekranem, to można być pewnym, żeby maluchy miały później inne preferencje niż to, co poznały w swoim domu.

dowolne

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dowolne

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Zamierzając żyć aktywnie z najbliższymi można wykorzystywać do tego wszystkie wolne chwile. Nawet zwykły spacer będzie doskonałą okazją na to, aby chwilę się poruszać, zwłaszcza jeśli wybierze się do jakiegoś parku lub lasu.

Publikowany artykuł niesłychanie Cię zainteresował? To przejrzyj również inne pomocne opracowania (http://www.bratapeofficial.com/wskazowki-do-aplikacji), które zawierają wielce absorbujące dane – wciągną Cię całkowicie.

Świetnym pomysłem są też rowery. Ostatnie lata to bardzo szybki rozwój ścieżek rowerowych i infrastruktury, przez co nawet w dużych miejscowościach można w bezpieczny sposób jeździć na dwóch kółkach. Co więcej, robić to można z dziećmi, więc już od najmłodszych lat będzie się je przyzwyczajać do tego, żeby korzystać z roweru – zachęcamy do jazdy – kliknij. Aktualnie nie ma też żadnego problemu z kupnem odpowiedniego sprzętu.

Dość dużo jest ich na wtórnym rynku, a ilość sklepów z nowymi sprzętem również systematycznie się powiększa. Należy pomyśleć również o pójściu raz na jakiś czas na pływalnię, tym sposobem nie tylko zadba się o swoje plecy, lecz również przyjemnie spędzi czas. Co istotne, wiele z tych sposobów nie jest jakiś bardzo kosztownych i nie wymaga kupna zaawansowanego wyposażenia – sposób na nudę.

Całkiem przyzwoity rower można już kupić za kilkaset złotych i jeśli nikt go nie ukradnie, to może długo posłużyć. Na pływalnię w zupełności wystarczy zakup czepka i kąpielówek, a na spacerowanie po lesie będą jedynie potrzebne wygodne buty.