Jakie obuwie kupić do biegania?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jakie obuwie kupić do biegania?

Jedno z najbardziej podstawowych pytań, każdego początkującego biegacza – „w jakich butach biegać?”. Bardzo dużo zależy od tego, po jakiej nawierzchni będziemy biegać oraz jaki tryb życia wiedliśmy do chwili, w którym zdecydowaliśmy się podjąć ten niezwykle odważny krok – czyli stawić czoło wyzwaniu, którym jest bieganie.

jogging

Autor: HDValentin
Źródło: http://www.flickr.com

Już na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż kosmiczne technologie, które w butach występują, to w większości nic innego jak chwyt reklamowy, nie dajcie się więc nabrać. Cena nie zawsze idzie w parze z jakością, a już z całą pewnością na jakość obuwia nie może wpływać liczba systemów oraz innych technik rodem z filmu science fiction. Należyte buty do joggingu to takie, które w czynności biegania nie będą nam przeszkadzały oraz zagwarantują nam wygodę użytkowania. Gdy zachwycisz się komfortem już na początku i stwierdzisz, iż buciki mają to coś, nie zastanawiaj się i bierz (pod warunkiem, iż przebiegłeś w nich co najmniej kilkaset metrów). W mym przypadku ta reguła sprawdza się wspaniale, ale znam przypadki ludzi, którzy pomimo opisanego przeze mnie punktu widzenia, po kilku ćwiczeniach zawiodły się na butach. To jednak marginalne przypadki.

Poświęć chwilę i sprawdź tu jeansy sklep podobne informacje na opisywany temat – one na pewno Cię zaciekawią, więc nie zwlekaj za długo:)

Sprawdź więcej: .

To, jakie obuwie wybierzemy na początku naszej przygody z bieganiem, będzie w dużym stopniu wpływać na nasze samopoczucie w czasie treningów. Dobrze dobrane buciki zapewnią nam: komfort treningów, mniejsze niebezpieczeństwo kontuzji, które niestety są nagminne u laików, zredukowanie ewentualnego bólu wynikającego z naszych niedoskonałości jak też dawniejszych zaniedbań w obszarze ogólnej sprawności. Buty Nike Air max 90 przeznaczone do joggingu po ulicy, jak nazwa podkreśla przeznaczone są do joggingu po chodnikach, asfalcie jak też innych utwardzanych nawierzchniach. Nie musi być to jednak tylko asfalt, tego typu buciki wspaniale sprawdzą się też, kiedy będziemy biegać po ubitych, leśnych duktach. Tutaj najnowszy artykuł: .

jogging

Autor: crudmucosa
Źródło: http://www.flickr.com

Buciki te cechują się małą wagą a także dużą uniwersalnością. Buty trailowe natomiast są to buty określone do joggingu po naturalnym terenie ze sporą ilością piasku, kamieni a także często błota. Cechują się twardą nawierzchnią z agresywnym bieżnikiem. Ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie biegaczowi ochrony podbicia. Jak dopasowywać rozmiar, aby bucik był wygodny? Mierząc but w Nike sklep musimy pamiętać, aby buty zanadto nie ściskały naszej stopy.