Biegać trzeba przez cały rok, również w zimę. To rzeczywiście jest realne, powinniśmy tylko się odpowiednio przygotować

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Biegać trzeba przez cały rok, również w zimę. To rzeczywiście jest realne, powinniśmy tylko się odpowiednio przygotować

Póki panuje okres zimowy niewielu z nas zdecyduje się na wyjście na dwór, kiedy mroźno, ażeby pobiegać. Warto jednak się przełamać, żeby w sezonie wiosenno-letnim pobijać swoje rekordy. Naprawdę, im wcześniej zaczniemy, tym korzystniej dla naszej formy. Wiadomo, nikt tu nikogo nie zmusza do biegania podczas wielostopniowych mrozów (chociaż jak przekonują znawcy to wskazane), lecz zima to przecież nie tylko mróz i śnieg, co zresztą pokazują ostatnie pory zimowe.

tommy hilfiger

Autor: Paul Stevenson
Źródło: http://www.flickr.com

Zima to po prostu zimny okres, w czasie którego nasz organizm można zahartować, co z pewnością dobrze wpłynie na naszą kondycję, samopoczucie i wytrzymałość na kolejne miesiące.Wiadomo, że początek może być trudny, to znaczy można odczuwać nieprzyjemne objawy, jak zbliżające się przeziębienie. No ale co się dziwić, kiedy do tej pory nie biegaliśmy w okresie zimowym. Organizm myśli po swojemu i się najzwyczajniej w świecie broni, tak więc jak poczuje jakąś zmianę może po prostu się zbuntować. Czytaj więcej: interesujący wpis.

Niech nas to nie zniechęca, ale to nie oznacza, że sami nie powinniśmy optymalnie na to reagować. Przede wszystkim, kiedy pojawią się takie objawy korzystnie się wzmocnić witaminami. Z drugiej strony, jeśli nasz organizm się trochę „psuje” może mieć to powiązanie z naszym niedobrym przygotowaniem do biegania. Pamiętajmy, aby właściwie się ubrać. Czapka lub chociażby nauszniki to coś niezbędnego, nawet, jak czujemy, iż wcale nie jest tak zimno. Właściwy jest również właściwy strój, taki w którym nie będziemy się przegrzewać, ale i marznąć.

Czy jesteś usatysfakcjonowany z treści naszego wpisu? Jeżeli tak, to daję również mój link (http://www.gnatyshyn-shop.pl/product/gnatyshyn-tools-color-pad/) do nowej witryny. Zachęcam!

Pamiętajmy jednak, iż najistotniejsze o każdej porze roku są buty do biegania. Duża oferta dla biegaczy: dla biegaczy.

Autor: Clarks

To właściwie podstawa, bez której nie da się w ogóle myśleć o treningach. Zdają sobie z tego sprawę osoby, które bagatelizują ten temat, a później narzekają na bolące kostki, brak chęci do biegów i w ogóle złe samopoczucie. A prawdą jest, że odpowiednie obuwie do biegania, jak adidasy damskie czy męskie zakupione przykładowo w takiej solidnej firmie obuwniczej jak Badura, to podstawa udanego treningu. Pamiętajmy jednak o naszych dzieciach. Jeśli pragną z nami biegać nie powinniśmy od razu ich zniechęcać, a tak być może, kiedy będą biegać w całkowicie nieodpowiednim obuwiu. Niezbędne są więc buty dla dzieci, w których być może zacznie się ich miłość do biegania.