Odzież służbowa bywa symbolem prestiżu, zatem w bankach oraz hotelach pracują odpowiednio ubrani podwładni

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Odzież służbowa bywa symbolem prestiżu, zatem w bankach oraz hotelach pracują odpowiednio ubrani podwładni

Schludny wygląd i uśmiechnięta twarz niejednokrotnie decydują o pozytywnym przebiegu rekrutacji, na przykład na stanowisko sekretarki. Chociaż w anonsach wedle przepisów nie wolno umieszczać takich zwrotów jak miła aparycja bądź wiek do 40 lat, to są stosowane nagminnie. Zresztą ten fakt nie dziwi, gdyż pracownik, który ma styczność z nabywcą staje się pierwszym oraz równocześnie najistotniejszym reprezentantem danej firmy.

W wybranych zawodach szykowny ubiór jest symbolem profesjonalizmu i ma wzbudzać zaufanie do danej placówki. Weźmy zatem pod uwagę chociażby kobiety zatrudnione w bankach, które nawet w trakcie upałów muszą przychodzić do pracy w rajstopach, a na ich stopach obowiązkowo muszą się znaleźć czółenka całkowicie zakrywające palce oraz pięty. Najbardziej odpowiednim wdziankiem dla kasjerki będzie garsonka w stonowanych barwach i materiałowa biała bądź kremowa bluzka. Z kolei panowie zasiądą za biurkiem w eleganckich garniturach i idealnie wyprasowanych koszulach.

Odzież dla hoteli ( spory wybór odzieży na ) diametralnie różni się od ubrań, które zakładamy na co dzień. Kobiety pracujące na recepcji wkładają koszule z wyhaftowanym na kieszeni logo, jak również ze świetnie widoczną nazwą hotelu. Do zestawu dołączone są też spódnice lub spodnie w oszczędnych fasonach. Z kolei faceci zatrudnieni na recepcji także muszą prezentować się jak z żurnala i zakładać ubranie (sprawdź asortyment firma Dortex) szyte na zamówienie. Dowolność w wyborze garderoby w żadnym wypadku nie obowiązuje w zawodzie barmanki, a nawet pokojówki.

eleganckie kobiety

Autor: NIFE
Źródło: NIFE

Tak odzież dla hoteli, jaki i dla doradczyń pracujących w policealnych szkołach bądź pracownic pizzerii powinna być uszyta z dobrych jakościowo materiałów. Pracownicy muszą mieć przynajmniej dwa zestawy ubrań, które dodatkowo mają charakteryzować się sporą odpornością na zagniecenia – chyba nic tak nie osłabia profesjonalizmu recepcjonistki jak pogniecione spodnie.

O ile na dobrym gatunku zaoszczędzić nie można, to na seryjnym zamówieniu już tak. Jeżeli hotel posiada swoje oddziały w Krakowie, Poznaniu, Olsztynie czy innym niewymienionym tutaj mieście, to może za jednym zamachem, a nawet jednym kliknięciem myszki, zamówić piękne ubrania dla recepcjonistów oraz pań sprzątających zatrudnionych we wszystkich oddziałach (nowa kolekcja : ). A każdy w końcu świetnie wie, że na spore obniżki można liczyć tylko wtedy, kiedy kupuje się produkty w większych ilościach.

Zobacz też: