Co czyni dżentelmena szykownym?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Co czyni dżentelmena szykownym?

Istnieje powszechne przekonanie, iż trudno dziś spotkać naprawdę szykownego mężczyznę. Przyzwolę sobie nie zgodzić z tą tezą. Eleganckiego mężczyznę dosyć łatwo spotkać, acz wzór wytworności odmienił się nieco na przestrzeni ostatnich lat (choć rzecz jasna stare wzory nie odeszły całkowicie w zapomnienie).

Obuwie męskie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesna moda męska próbuje bowiem odnaleźć równowagę między tradycyjnym wyglądem i dążeniami współczesnych osób do wygody. Trudno przyznać by smoking lub tradycyjny garnitur w każdych warunkach był najbardziej praktycznym ubraniem, stąd dopuszczone są też stroje nieco mniej oficjalne. Współcześnie, aby być wytwornym dżentelmenem, starczy należycie dobrany do spodni oraz koszuli pulower. Można spostrzec, że niektóre detale z przeszłości zyskują dzisiaj nową oprawę. Tak się dzieje na przykład z muszką – można ją już zakładać do pulowera.

Jedno wszak nie zmieniło się od laty, mianowicie znaczenie jakie dla eleganckiego wyglądu miało i ma nadal obuwie.

Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam, odnajdziesz tu analogiczne informacje.

To właśnie ów szczegół najlepiej świadczy o guście i elegancji mężczyzny. Jak mawiał mój dziadunio – „wytwornego dżentelmena można rozpoznać po tym, jakie a także czy zadbane obuwie nosi, chociażby – poza butami – wyglądał na obwiesia”. Na szczęście dla współczesnego mężczyzny dosyć łatwo dziś znaleźć dobre buty na każdą okazję. Wybór mamy naprawdę ogromny.

Do wizytowego garnituru w jakim zazwyczaj idziemy na imieniny do cioteczki możemy dokupić buty Badura. Polski producent oferuje niezwykle szykowne buty ze skóry, jakie na pewno zadowolą nawet najbardziej wybrednego modnego mężczyznę. Wytwórca ten stosuje najwyższej jakości materiały do wyprodukowania tego pierwszorzędnego obuwia. Te i inne marki można znaleźć tu: link do strony.

Buty męskie

Autor: Mack Male
Źródło: http://www.flickr.com
Sklep wyprzedający buty Badura poradzi nam również w jaki sposób dbać o nie, aby nam długo służyły. Wzory jakie są proponowane przez polskich wytwórców nie ustępują słynnym wytwórcom zagranicznym, ale nie ma przeszkód aby w dobrym sklepie obuwniczym kupić buty Caterpillar czy też buty Crocs. Nawet jeślibyśmy nie przyuważyli odpowiadających nam butów, zawsze można w internecie znaleźć inne marki które na pewno nas zadowolą, wystarczy przykładowo wbić w Google frazę: buty Clarks, a w popularnych portalach aukcyjnych znajdzie się coś w sam raz. Więcej można odnaleźć tu: ceneo.pl/Buty_meskie;017Crocs_P0-77888.htm.