Broda- atrybut eleganckiego mężczyzny. Jak o nią zadbać oraz jakich kosmetyków używać, aby dobrze wyglądała?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Broda- atrybut eleganckiego mężczyzny. Jak o nią zadbać oraz jakich kosmetyków używać, aby dobrze wyglądała?

Odpowiednio przystrzyżony zarost może być niezwykle męski jak również atrakcyjny. Coraz częściej panowie decydują się na efektowną brodę, nierzadko w towarzystwie wąsów, które mogą sprawić, że wyglądają dostojniej i niezwykle męsko. Ta część naszej twarzy niekiedy wymaga specjalnej pielęgnacji.

golenie maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Najchętniej wybieranym sposobem na usuwanie (czytaj więcej usuwanie rozstępów bydgoszcz) zarostu jest maszynka jednorazowa. Tego rodzaju rozwiązanie nie zawsze jednak sprawdzi się, jeśli mamy dłuższą brodę albo potrzebujemy dokładnego golenia. Świetnym rozwiązaniem dla panów posiadających brodę będzie golarka z trymerem, dzięki której mogą skrócić odpowiednio zarost, jeśli zajdzie taka potrzeba. Bardzo przydatne są też ostre nożyczki, którymi przytniemy niepożądane kosmyki. Jeśli nasz zarost po części wymaga zupełnego wygolenia dobrze jest zakupić pędzel do golenia Zestaw (więcej szczegółów), którego składnikami są pędzel tudzież krem do golenia mogą sprawić, że nawet najtwardszy zarost nie będzie sprawiał nam problemu. Powinniśmy zainwestować w produkt z naturalnego włosia przykładowo pędzel Badger, by nie podrażniać skóry.

Przed podjęciem decyzji o zapuszczaniu brody powinniśmy dobrać ją do kształtu swojej twarzy. Nie każdy będzie dobrze wyglądał przykładowo z kilkudniowym zarostem lub kozią bródką. O brodę, tak samo jak o włosy na głowie trzeba zadbać, używając dobrych kosmetyków. Kosmetyki do brody to głównie woski i olejki bądź balsamy . Woskiem można nadać pożądany kształt, na przykład naszym wąsom, aby były delikatnie podkręconei utrzymały swój kształt przez długi czas. Olejki i balsamy posłużą do delikatnego nabłyszczenia włosów, aby wyglądały jeszcze lepiej. Poszukując tego rodzaju produktów do pielęgnacji zarostu powinniśmy wybierać firmy, które specjalizują się przede wszystkim w kosmetykach dla mężczyzn.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com
Piękna tudzież męska broda może zachwycić tak samo mężczyzn jak i kobiety. Dobrze jest jednak w odpowiedni sposób dopasować ją do kształtu twarzy oraz dbać o nią, aby zachowywała upragniony kształt. Dzięki dobrej pielęgnacji będziemy mogli cieszyć się idealnym tudzież niezwykle eleganckim wyglądem w każdym momencie, właśnie za zasługą brody.