Zawody na wytrzymałość i zawody biegowe. W jaki sposób się do nich przygotować?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Zawody na wytrzymałość i zawody biegowe. W jaki sposób się do nich przygotować?

Wciąż więcej osób w Polsce bierze udział w różnych biegach długodystansowych i zawodach na wytrzymałość. Są to odpowiednie miejsca dla ludzi, jacy chcieliby przetestować własną wytrzymałość fizyczną oraz psychiczną oraz zmierzyć się z innymi zawodnikami w rywalizacjach, do jakich należy się dobrze przygotować. W jaki sposób to zrobić?

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Na pierwszym miejscu oczywiście przygotowanie fizyczne. Osoby, które nie miały nigdy styczności z tego typu imprezami zaczynają przynajmniej na rok przed terminem zawodów treningi, jakie są specjalnie pod te zawody ustalane. Oczywiście osoby mające bardzo dobrą kondycję, nie będą musiały aż tak wcześnie zaczynać. Jednak prawda jest taka, że jeżeli chodzi o przygotowywania, liczy się tu systematyczność. Powinniśmy mieć także świadomość, iż tego typu zawody najczęściej odbywają się w ciężkich warunkach, dlatego też padający śnieg, lub ulewa podczas treningów nie powinny być wymówkami by zostać w domu. Prócz tego powinniśmy trenować w bardziej wymagającym terenie, przykładowo w lesie, na nierównej nawierzchni. Osoby startujące w biegach górskich, powinny od czasu do czasu biegać w górach, by przygotować się być przygotowanym do właśnie tego rodzaju zmiennego i obciążającego wysiłku. Więcej na temat: latarki walther czołowe.

Jak powinno się przygotować, jeśli chodzi o strój i wyposażenie? To zależy od rodzaju zawodów. Często takie regulamin ustala sam organizator. Jeżeli chodzi o normalne długie biegi, jak maratony lub ultramaratony. Tutaj przyda się klasyczny strój biegowy, nakrycie głowy oraz oczywiście dobre buty, które mamy już wypróbowane, a nie takie prosto ze sklepu. Jeśli chodzi o zawody survivalowe tu sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, gdyż i samych konkurencji może być naprawdę dużo, tak samo zróżnicowanie w obrębie trasy może okazać się spore. Na trudne terenowe zawody dobra będzie odzież wojskowa, sporo osób wybiera właśnie ten rodzaj stroju, woląc go od standardowych ubrań ze sportowych sklepów. Po prostu, bardziej sprawdzają się w takich trudnych warunkach. Prócz tego często przydatny będzie plecak, ważne aby był lekki i była możliwość zamocowania w nim bukłaka z wodą. Nie będziemy musieli zatrzymywać się żeby uzupełnić płyny. Zobacz: wpis.

moro

Źródło: http://www.sxc.hu/

A tak naprawdę czas w takich zawodach odgrywa istotną rolę. Koniecznie zaopatrzmy się w batony energetyczne, albo suplementy, które uzupełnią poziom glukozy oraz różnych niezbędnych mikroelementów, jakie tracimy szybko podczas wysiłku. Do tego, jeżeli to bieg na orientację przyda się kompas oraz awaryjnie latarka czołowa. Nie trzeba oczywiście przypominać o nakryciu głowy jak i sprawdzonych butach do konkretnego rodzaju terenu.