Czemu należy mieć kilka par różnych butów, w czym panie różnią się w tym od mężczyzn.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czemu należy mieć kilka par różnych butów, w czym panie różnią się w tym od mężczyzn.

Każdy z nas posiada kilka par obuwia na różne okazje. Tu przodować będą panie, bowiem o ile typowemu mężczyźnie zupełnie wystarczy kilka par, to przeciętna pani tyle potrzebuje w jednym sezonie. Oczywiście na kolejny do kupienia będzie następny komplet obuwia, bo moda ulegnie zmianie, ukażą się nowe modele czy też, co się rzadko zdarza, buty się po prostu zniszczą.

obuwie

Autor: lambsandivydesigns.com
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście wybór butów w sklepach jest tak duży, że bez większego problemu uda się zakupić to, co będzie potrzebne. Jeśli mówimy o panach, to w ich przypadku konieczne będą trzy rodzaje obuwia. Na oficjalne wyjście konieczne będzie klasyczne obuwie garniturowe, zrobione z dobrej skóry i odpowiednio zadbane. Na pewno należy również mieć przynajmniej jedną parę do codziennego chodzenia, tu przede wszystkim liczyć się będzie solidność oraz wygoda (pantofelek24.pl/tra-pol-17-bezowy.html/). Należy też zaopatrzyć się w wygodne tenisówki męskie czy inny model sportowy właśnie ze względu na uprawianie rozmaitych aktywności fizycznych, głównie dlatego, aby było wygodnie, lecz też ze względów bezpieczeństwa.

mężczyzna

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Całkowicie odmiennie będzie wyglądać sytuacja jeśli chodzi o panie. Tu w miejsce wygody oraz praktyczności będzie się pojawiać moda (zobacz Dortex Import-Export) i trendy, które aktualnie obowiązują. Mężczyźni wybierają buty po to, aby w nich wygodnie chodzić, a panie po to, żeby w nich ładnie wyglądać. Najlepszym przykładem tego są różnego rodzaju szpilki o wąskich czubkach, uwielbiane przez wiele kobiet. Faktem jest,że na nodze doskonale wyglądają, lecz przy okazji deformują stopę i są powodem żylaków. Jednak kobiety uwielbiają chodzić w nich, więc i ubierają je przy różnych okazjach. Tak duża liczba posiadanych przez panie butów być może wynika też z faktu, że jest ich taka duża liczba rodzajów, i można na każdą okazję ubrać inny, pasujący model. Na przykład na jesienne dni na przykład mogą to być eleganckie i wygodne beżowe botki na obcasie, lub też typowe trzewiki, podobne w wyglądzie do męskich (pantofelek24.pl). Panowie ograniczeni będą jedynie do trzewików, bowiem żadnych botków dla nich zwyczajnie nie będzie.