Jak dopasować obuwie, aby było wygodne jak też zdrowe dla naszych stóp?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jak dopasować obuwie, aby było wygodne jak też zdrowe dla naszych stóp?

Niezwykle istotne są odpowiednio dobrane buty dla malucha. Dziecko ma prawie płaską stópkę. Gdy zaczyna chodzić, jego stopy zmieniają kształt ponieważ dopasowują się do nowych funkcji. Buciki dla dwu, trzyletniego dziecka powinny być o 5-6 milimetrów dłuższe od stópki, posiadać okrągłe noski, aby palce miały dość miejsca. Nieodzowna jest cholewka obejmująca kostkę. Najlepsze będą buty zawiązywane.

Autor: Clarks
Buty dla dorosłego z kolei winny być dobrane tak, by można było poruszać palcami i aby do środka docierało powietrze. Dobrych butów nie powinno się czuć na stopach. Muszą zarazem osłonić przed urazami i wychłodzeniem w chłodne dni. Wyściółka musi odpowiednio wchłaniać wilgoć i pozwalać stopie oddychać. Wtedy noga się nie poci. Podeszwa z elastycznego materiału tłumi wstrząsy, a mięciutka cholewka nie zaburzy krążenia .

Podologia to nauka zajmujące się oceną wad, zdeformowań a także zaburzeń funkcjonowania stóp. Najczęstsze dolegliwości tyczące się stóp to tak zwany halluks oraz ostroga. () To najczęściej kobiety, które noszą obuwie z ciasnym noskiem i na dużych obcasach cierpią z przyczyny halluksów – koślawych paluchów. Skłonność do nich mają też osoby z otyłością i płaskostopiem.

Silny ból (leczenie zimnem milanówek) wywołuje także pięta z ostrogą, to znaczy wyrośla, które tworzą się od dolnej strony kości piętowej. Cisną one ścięgna jak też więzadła . Ból może być tak dotkliwy, iż uniemożliwi stawanie na pięcie. Tę przypadłość operuje się tylko w szczególnych wypadkach. Kuracja polega na codziennej gimnastyce stopy jak też wkładaniu wkładek odciążających pięty. Fizykoterapia pomoże usunąć stan zapalny a także po części ból. Konieczne jest również pozbycie się nadwyżki kilogramów a także wkładanie butów z obcasami zmniejszającymi wstrząsy, mających sztywne zapiętki, duże noski oraz odpowiednio wyprofilowaną wkładkę.

Aby uniknąć problemów radzę kupować buty u przetestowanych fabrykantów (przykładowo obuwie clarks). Gros z nich oferuje również sprzedaż on-line. Sklep Clarks proponuje w swym asortymencie zarówno obuwie dziecięce, jak też damskie i męskie, na każdą porę roku.