Chinosy to jedne z najchętniej kupowanych spodni, są zarówno wygodne jak i eleganckie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Chinosy to jedne z najchętniej kupowanych spodni, są zarówno wygodne jak i eleganckie

Obecnie mamy do wyboru tak dużo rodzajów spodni, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie. W ostatnich latach dużą renomę zyskały chinosy, tzn. spodnie ze 100% bawełny odznaczające się dwiema ukośnymi kieszeniami. Znajdują się one w asortymencie wszystkich najbardziej znanych marek.

Mało kto

kobieta i mężczyzna

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

zdaje sobie sprawę, iż chinosy produkowano z myślą o żołnierzach, dopiero później trafiły do powszechnej sprzedaży. Obecnie nabycie chinosów jest bajecznie łatwe, wystarczy wybrać firmę i wpisać w wyszukiwarce przykładowo: wrangler chino (wrangler chino), lee chino albo vistula chino. Możemy być pewni, że wyników będzie wiele. Spodnie typu chinos są doskonałym rozwiązaniem dla ludzi, którzy lubią niezobowiązujący styl, ale ciągle przywiązują dużą wagę do elegancji. W Internecie natrafimy na multum wartościowych porad związanych z ważnym pytaniem: do czego nosić spodnie chino? Prawda jest taka, iż nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, może to być kurtka, koszula, lub też zwykły t-shirt. Jeśli chodzi o buty, to także mamy tutaj spory wybór, spodnie chino prezentują się znakomicie z wytwornymi pantoflami oraz z mniej oficjalnymi adidasami czy sandałami. Zalecane jest za to podwijanie nogawek.

para w jeansach

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Decydując się, na przykład, na spodnie wrangler chino sygnalizujemy światu, że cenimy zarówno komfort jak i elegancję – przekonaj się. Tradycyjne oraz najbardziej rozpowszechnione chinosy dostępne są w kolorze khaki, aczkolwiek znalezienie innej barwy nie powinno być problematyczne, bowiem lwia część sklepów oferuje wyjątkowo szeroki wybór. Jeżeli idzie o charakterystyczną nazwę tych spodni, to większa część ludzi zgadza się, że pochodzi ona z Chin, czyli państwa, w którym w przeszłości te spodnie były produkowane.

Aktualnie wyraz chino odwołuje się w zasadzie do nazwy tkaniny, a nie wyłącznie do rodzaju spodni. Wielką sławą spodnie chino cieszą się naturalnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie szczególnie cenią sobie połączenie praktyczności z wygodą. Obecnie brzmi to zabawnie, lecz w przeszłości zarówno zwykłe jeansy, jak i chino uważane były za mało estetyczne i nie wolno było ich nosić, na przykład, na uniwersytetach. Obecnie zobaczymy je właściwie wszędzie, w korporacjach, w urzędach, a głównie na uniwersytetach, ponieważ spodnie militarne chino stały się wizytówką amerykańskich studentów.