Skarpety – o czym warto pamiętać podczas ich kupna?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Skarpety – o czym warto pamiętać podczas ich kupna?

Wiele osób niesłusznie myśli, że nie ma znaczenia jakie skarpety noszą. Co więcej wiele osób wybiera skarpety bazując na podziale na skarpety bawełniane (czyli w skrócie te dobre, w których stopa „oddycha”), oraz skarpety zrobione ze sztucznego materiału (a więc te „słabsze”, których należy unikać). Warto jednak zdać sobie sprawę, że istnieje duża liczba innych kwestii, które należy wziąć pod uwagę kupując skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu zagadnieniu będzie też poświęcony ten tekst. Warto jest okazać troskę swoim stopom. Mimo, iż wybór skarpet wydawać się może kwestią bardzo łatwą, wręcz trywialną, warto pamiętać, że będziemy je nosić przez wiele godzin dziennie. Jest więc to inwestycja, która bez wątpienia warta jest większego czasu i pieniędzy.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tu (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/modne-sukienki/sukienki-dresowe-d%C5%82ugie)? To naturalnie zbliżona tematyka, więc na pewno sugerowane teksty także są godne sprawdzenia.

Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Czym więc się kierować podczas zakupu skarpet? Przede wszystkim, nie daj się oszukać napisom „100% bawełna”. Mimo,że każdy producent skarpet produkuje skarpety o trochę odmiennym składzie, każda osoba, która twierdzi, że jego skarpety zawierają tylko bawełnę, najzwyczajniej w świecie kłamie.Dlaczego? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Dlategp też, skarpetki zrobione z samej bawełny nie mogłyby się utrzymać na jakichkolwiek stopach! Z tego względu często dodaje się do nich lycre. Warto więc zwracać uwagę na skład (bawełna jest niewątpliwie przyjaźniejsza dla naszych stóp niż większość materiały sztuczne), jednak nie pozwól się oszukiwać hasłom reklamowym! Co więcej, czasem warto zainteresować się innym składem – osoby uprawiające sport lub wyprawy górskie, mogą potrzebować skarpet o odmiennym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność oraz oddychalność. Po drugie, dopasuj kształt skarpet do butów, które będziesz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeśli w najbliższym sezonie planujesz nosić tal zwane balerinki, warto kupić skarpety stopki (przykładowych szukaj: unipex.com.pl/). Jeśli jedziesz na górską wycieczkę, najlepsze będą trekkingowe skarpetki za kostkę, dłuższe niż buty Co więcej, należy pamiętać, że kolor skarpet powinien pasować do reszty – zarówno ubrania jak i obuwia.Z pewnością nie raz widzieliście mężczyznę w czarnych spodniach i czarnych pantoflach, noszącego białe skarpety. Niewątpliwie jest to jeden z przykładów, kiedy źle wybrane skarpetymogą zniszczyć całą elegancję stroju.