Dla kogo komin

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Dla kogo komin

Niezbędnymi elementami stroju ubieranymi nie tylko w zimie są z całą pewnością dodatki tj. szale, szaliki, chusty, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były ongiś noszone przez francuskich pracowników fizycznych. Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych co w zabieganiu zapomnieli autora jednej z wybitniejszych powieści francuskiego Naturalizmu). Jedną z głównych postaci tej książki był paryski ulicznik Gawrosz. Stąd – pewnie przez bardzo liczne ekranizacje (od 1909 do 2012 aż 32) stały się te nakrycia głowy tak powszechnie używane.

Bandany ubierają teraz nawet małe dzieci. Matki oraz opiekunki stroją swoich Jasiów i Tomeczków w dżinsy, bluzy, a pod szyją zawiązują chłopcom tradycyjną czarną bandanę lub też awangardowe barwne chustki bardzo często w dosyć krzykliwych jak na męską modę kolorach. Ostatnio powszechnie używane zostały również szale z naturalnych tkanin. W zasadzie bez znaczenia jest w jakim wieku jest dziecko – może jeszcze nie chodzić – a podobnie jak jego starszy brat nosi bandanę. Do wyboru mamy, nianie mają dużą ilość wzorów. Mogą kupić nie tylko bandany barwne ale także z nadrukami często przedstawiającymi postacie z lubianych kreskówek na przykład „Pingwiny z Madagaskaru” czy z „Kubusia Puchatka”.

Jeśli opisywana tematyka Cię wciąga, to masz możliwość uzyskać zbliżone dane na podnoszone zagadnienie. W tym celu odwiedź proponowany link (https://forever.eu/produkty/smartwatche/).

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko młodzi mężczyźni ubierają się w bandany lecz również i ich troszeczkę bardziej grzeczne siostry, które w ten sposób chcą się upodobnić do swych modnych mam. Sprawdź bandany z motywem komiksowym. W tym dziale dziecięcych ubrań znajdujemy wzorowanie się na „dorosłych” trendach, zatem są to również wzory zaczerpnięte z dawnych ubrań ludowych.

Oczywiście również dorośli ubierają ten rodzaj garderoby, zazwyczaj wiosną. U dorosłych identycznie jak u maluchów wiek czy płeć nie mają dużego znaczenia. Panu najbardziej do twarzy w bandanie w zestawieniu z kurtką ze skóry, wąskich spodniach dżinsowych no i oczywiście motocyklu (najlepiej Harley-Davidson konieczne w kolorze ciemnozielonym).

Możemy też spotkać bandanę w stylizacji męskiej nieco mniej rockowej. Mężczyzna lubiący zabawy nieco bardziej spokojne niż jazda na niebezpiecznym pojeździe, na sobotni spacer z rodzinką może sobie ubrać odpowiednio dobraną chustkę do swojej ulubionej sportowej koszuli i z pewnością będzie świetnie się prezentował kiedy wraz z równie elegancką rodzinką podczas spaceru zawita do cichej, kameralnej kawiarenki na mocną, aromatyczną słodką kawkę po obiedzie.