Sekretem kobiecości są sukienki

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Sekretem kobiecości są sukienki

Co kilka miesięcy z pewnością robimy przegląd szafy. Zazwyczaj poszukując stroju na jakąś okazję, ale czasem też tak po prostu, żeby zaprowadzić ład i przekonać się, jakie ciuchy na nas pasują, które wyszły z mody, a które właśnie do niej wróciły i warto znowu zacząć je nosić.

Dobrze jest raz na jakiś czas przekopać szafę, gdyż możemy odkryć piękne, a dawno zapomniane ubrania. Przykładowo sukienka z baskinką.

Sukienka, która zawsze jest na czasie, ale, nie ukrywajmy – nie jest odpowiednia na każdą okazję. W naszej kulturze przykładowo na ślub jej nie założymy – zwyczajnie czarnych ubrań nie wypada wkładać na taką imprezę. Jeśli szukamy sukienki (zobacz również: tanie sukienki damskie) na wesele zdecydowanie lepiej sprawdzą się odmienne kolory. Unikajmy jednak bieli i podobnych bardzo jasnych odcieni – to także nie jest dobrze postrzegane, dlatego, że to barwy przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

sukienka

Autor: Le belle mon amour
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy rozejrzymy się po centrach handlowych z pewnością znajdziemy różne sukienki wizytowe w każdym możliwym kolorze. Latem warto kupować radosne odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Idealnie sprawdzą się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko jest zależne od naszych preferencji (sukienki na co dzień). Zwróćmy uwagę na tkaniny. Na letnie miesiące niech będą lekkie i przewiewne. Na takie temperatury idealne są sukienki z dzianiny, szyfonu czy jedwabiu. Grubsze atłasy czy tafty pozostawmy na chłodniejsze miesiące. Wybierajmy także tkaniny, które się nie pogniotą natychmiast po założeniu. Niestety choćby len czy bawełna nie będą odpowiednie. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowebardzo dużo tracą na uroku, kiedy po kwadransie od założenia są wymięte i wygniecione, jakby przynajmniej tydzień leżały upchnięte na dnie szafy. A to pewne, jeśli chodzimy, siadamy itd. Musiałybyśmy stać w jednej pozycji przez cały czas, a przecież na pewno nie po to idziemy na imprezę.

Powinnyśmy chociaż raz na sezon robić porządek w szafie – zobacz również: niepowtarzalna odzież. Pewnie nie raz uda nam się wyszukać sukienkę zakupioną kiedyś na jakąś okazję, a ani razu nie założoną. Może właśnie teraz przyszedł jej czas? Ponadto ład w szafie uprości nam codzienny dobór stroju. Unikniemy gorączkowego przesuwania wieszaków w poszukiwaniu czegokolwiek do ubrania i odwiecznego marudzenia, że nie mamy co na siebie włożyć.