Jaka gramatura materiału polecana jest w przypadku formalnych koszul?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jaka gramatura materiału polecana jest w przypadku formalnych koszul?

Przy zakupie koszul należy mieć w pamięci, że posiada ona dwa rozmiary: kołnierzyka oraz jej samej. To istotne, gdyż w tym temacie obowiązuje pewny dress code, zatem sposób dobierania ubrania.

Należy zwrócić uwagę na materiał, krój, kolor czy też przeznaczenie.
Bielizna korygująca

Autor: Esbelt
Źródło: Akrobatka.pl
Żeby w odpowiedni sposób dopasować rozmiar kołnierza, trzeba mieć pewność, że przylega on do szyi w taki sposób, że można by bezproblemowo wkładać palec pomiędzy koszulę a szyję. Inaczej mówiąc, rozmiar kołnierzyka oznacza mierzony w centymetrach obwód szyi, jednak powinien być on powiększony o szerokość ok. dwóch palców. Poza tym kształt samego kołnierza musi zostać dostosowany do rozmiaru szyi, kształtu twarzy, pozostałego ubioru oraz stopnia formalności. Najlepszej jakości koszule mają doszyte od wewnątrz specjalne fiszbiny, zatem usztywniacze, które zapewniają zachowywanie idealnego kształtu.

To jest niezwykle ciekawa tematyka i warto ją poznać bardziej, zatem bez zwłoki sprawdź szczegóły w źródle, który znajduje się tutaj.

Wkładki te są przeważnie wykonane z twardego plastiku. Trzeba je zatem wyjmować przed każdym upraniem.

koszula na spinki
Do tych w większym stopniu stylowych koszul należy koszula na spinki. Jest ona niezwykle formalna, a niezbędnym dodatkiem do tych z mankietami na guziki jest mucha albo krawat. Przeważnie tego typu koszula jest sprzedawana w opcji podwójnej, tzn. z wywijaną na stronę zewnętrzną dodatkową warstwa materiału. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego wykonuje się koszule, to polecana jest bawełna egipska, pinpoint albo sea island, lecz na okres letni sugeruje się również len. Przy wybieraniu warto też mieć na uwadze gramaturę.

W przypadku formalnych koszul na spinki, wartość gramatury powinna wynosić od ok. 200 do 270 g/m2. Poza tym bawełna może być podwójnie tkana, czyli typu two ply. Najlepsze koszule wykonywane są również z delikatnego, lecz bardzo wytrzymałego jedwabiu.