Medalik wraz z świętym Krzysztofem – a więć, „boska pomoc” na dróżce za każdym razem dobrze widziana

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Medalik wraz z świętym Krzysztofem – a więć, „boska pomoc” na dróżce za każdym razem dobrze widziana

„Niosący Chrystusa” – tę rzecz w skróceniu oznacza pojedyncze z najpopularniejszych na terenie naszego kraju – mimo upływu latek – chłopięcych imion, które to brzmi nie inaczej jak: Krzysztof.

warzywa

Autor: Gatta
Źródło: Gatta
medalik św. krzysztof

Autor: Leslie Duss
To konkretne imię jest bardzo wiekowe, jednak nie jego historia nasze osoby dzisiaj interesuje, tylko właśnie to, co może znaczyć. „Krzysztof” a dokładniej św. Krzysztof, to jeden spośród najbardziej znanych patronów na świecie, niegdyś patron tak nazywanych „flisaków”, przewoźników i pielgrzymów, dzisiaj bywa doskonale znany jako…
Kolekcja ubrań Blue Coast

Autor: Olsen
Źródło: Olsen

Patron flisaków, przewoźników oraz pielgrzymów – tym za dawnych czasów był sam wizerunek świętego Krzysztofa. Jak istnieje możliwość łatwo zauważyć, spoglądając na te trzy przykłady – nawet nie znając pierwszego spośród nich – św. Krzysztof patronuje ludziom, którzy to przemieszczają się z miejsca na miejsce. Niegdyś robiono to za pomocą nóg, lub konno, lecz w obecnej chwili naszym głównym środkiem transportu są wszelkiego rodzaju samochody – nie zadziwia więc fakt, iż wraz z przemijaniem latek patron osób podróżujących został patronem Kierowców.

Aby zgłębić informacje na prezentowany wątek, to najpierw poznaj pozostałe dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj tutaj.

Pomimo, iż wiele person spośród nas samych nie jest przesadnie przesądnych, to do te pory nie przeszkadzają naszym osobom tego rodzaju symbole, z tego powodu nawet jeżeli nie do końca dajemy wiarę w „przedmioty przynoszące szczęście” nie przeszkadza naszym osobom ich używanie. Pojedynczą z takiego rodzaju przedmiotu, jest nic innego jak medalik św.

Krzysztof – którego to znajdziemy nie wyłącznie wewnątrz sporej ilości samochodach (również w postaci nie medalionu, ale dla przykładu naklejki czy też obrazka), ale również na szyjach kierowców, czy też przy ich kluczach od auta w postaci malutkiego, nie zawadzającego nam breloczka.