Czapka dla bobasa

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czapka dla bobasa

Czapka, kapelusik czy chustka – to nakrycia główki, które zwykle kupujemy dla noworodka. Jednakże czy na pewno wiemy, kiedy jakie okrycie głowy wkładać? Oraz na co kierować uwagę podczas sprawunków, aby dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy możemy jej niemowlęciu nie zakładać.

Jeśli skonfrontujesz Rozmiary główki noworodka z wielkością całego jego ciała, niechybnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie wielka.
A jest tak stąd, że to właśnie głową osesek toruje drogę na świat. Jeszcze nie tak dawno obowiązywał zwyczaj, aby bobasom do czasu ukończenia trzech miesięcy życia zakładać czapkę w mieszkaniu. Dzisiaj wiemy, iż nie ma takiej nieodzowności, a niekiedy jest to wprost szkodliwe, jako że dziecko leżące w czapce w mieszkaniu, szczególnie w nagrzanym pokoju, jest w stanie się przegrzać. Możesz jednak zrobić odstępstwo i zakładać maleństwu czapkę po ablucji, na jakieś pół godziny – jednak jedynie wtenczas, gdy kąpiecie smyka w nagrzanej łazience, zaś potem przenosicie do o wiele od niej chłodniejszego wnętrza (nie ma zaś takiej potrzeby, gdy w toalecie oraz w pokoju jest taka sama temperatura). Musi to być jednak czapeczka cieniutka oraz lekka – najodpowiedniej uszyta z bawełny, która przepuszcza powietrze. Czapka (słodkie czapeczki niemowlęce) powinna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być nadto ciasna, ażeby nie cisnęła głowy malucha.
wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie werandowania lub na spacerze maluszek musi mieć opatuloną głowę.

Czym, to jest zależne od pogody. Im zimniej, tym czapka winna być cieplejsza i szczelniej zakrywać uszka.

Sprawdź więcej w tym artykule (www.virtuvia.pl/) i przestudiuj opisywane zagadnienie także z innej perspektywy – one na pewno również Cię zaabsorbują!

Jeśli chodzi o czapki dziecięce zimowe ogromny ich wybór znajdziesz w necie.