Pielęgnacja ciała mężczyzn i środki higieny wykorzystywane podczas golenia.

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Pielęgnacja ciała mężczyzn i środki higieny wykorzystywane podczas golenia.

Istnieje stereotyp, który zakłada, że dbanie o wygląd i pielęgnacja własnego ciała to bardziej zajęcie dla kobiet niż panów. I jest to stereotyp jak najbardziej prawdziwy i szczególnie umocniony zarówno kulturowo, jak również w biologii mężczyzny. W rozbieżności od kobiet, faceci przeważnie nie postrzegają siebie jako obiektu adoracji, więc nie widzą powodu, dla którego mieliby szczególnie używać kosmetyków czy zajmować się pielęgnacją ciała.

golenie się

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, powody ku temu nie są li tylko uwarunkowane psychicznie – fizjologia każdego mężczyzny jest taka, że pozwala nieco mniej dbać o swój wygląd zewnętrzny bez znacznego uszczerbku wizerunkowego – czy kremy męskie są potrzebne. Dla przykładu, mężczyźni mają w przybliżeniu o 25% grubszą i bardziej owłosioną skórę niż kobiety, co czyni ich bardziej wytrzymałymi na czynniki zewnętrzne i mniej wrażliwymi. Taka przyrodzona bariera ochronna nie oznacza jednakże, że panowie mogą o siebie nie dbać. Wciąż zostaje przecież choćby kwestia golenia się. Angielski pisarz Somerset Maugham napisał kiedyś, że w każdym goleniu brzytwą skrywa się pewna filozofia. Trudno nie przyznać prawdy temu stwierdzeniu, skoro jest to zabieg, który wydaje się być jednym z najdonioślejszych zadań, z którymi zmagać się musi każdy mężczyzna co dzień rano w łazience (pomijając tych zapuszczających brodę lub/i wąsy, oczywiście) – żel do golenia.

Czy chciałbyś poznać rozpatrywany temat z odmiennej perspektywy? Jeśli tak, to zdobądź użyteczne szczegóły, które zaprezentowane są w tym miejscu.

dbający o siebie mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas ma zapewne wypracowane sposoby i rytuały towarzyszące goleniu twarzy. Oprócz nieodzownego narzędzia, jakim jest maszynka do golenia (kiedyś żyletka), potrzeba również kosmetyków, które usprawnią nam czas spędzany przed lustrem. Najczęściej używany dziś kosmetyk to żel do golenia, nieraz stosuje się również kremy męskie po goleniu, aby załagodzić nieco piekące odczucie potraktowanej ostrym narzędziem skóry. Jeśli chodzi o dobór kosmetyków, wygląda na to, że jesteśmy zachowawczy. Jednak na rynku pojawiają się coraz częściej nowości, które warto przetestować, jak choćby MEN-U ‘matt skin refresh gel’, czyli żel do skóry wspierający likwidację wrastajacego zarostu – Facetaria.