Z jakich surowców mogłyby być wyprodukowane obrączki oraz czy są one wytrzymałe?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Z jakich surowców mogłyby być wyprodukowane obrączki oraz czy są one wytrzymałe?

W życiu dowolnego mężczyzny przychodzi taki moment, kiedy zapoznaje swą lepszą połówkę oraz chce z nią spędzić pozostałą część swego życia. Aby tak się stało, powinien m.in. kupić jej kwiatki i w odpowiednio romantycznych okolicznościach się oświadczyć.
Następnie musi pójść do sklepu jubilerskiego i wybrać właściwe obrączki.

obrączki sklep

Autor: Gatta
Źródło: Gatta

Ich kształt, wielkość czy też konkretny materiał, z którego były wykonane to kwestia indywidualna. Naturalnie narzeczony może liczyć na poradę jubilera, który mógłby zaproponować różne odmiany złotego kruszcu, pallad czy też platynę. Naturalnie najpopularniejsze jest złoto, gdyż mogłoby ono mieć przeróżne odcienie (np. żółty, czerwony czy biały) i jest bardzo solidne. Obrączki takie występują w różnorodnych próbach, np. najbardziej popularna jest próba 585, ale mogłaby być ona większa (np. 750) albo niższa (333 czy 375). Jeżeli chciałbyś zakupić tego typu obrączki sklep butik online damski jubilerski na pewno posiada ich znaczny wybór. Poza takimi wykonanymi ze złotego kruszcu, bardzo popularne są też obrączki wykonane ze srebra. Niestety jest to miększy metal, co sprawia, że jest w mniejszym stopniu trwały. Dlatego też zazwyczaj używa się go w przypadku produkcji obrączek przyjaźni. Zazwyczaj wykorzystywaną próbą obrączek srebrnych jest próba 925.
Dla co poniektórych ludzi pewnym zaskoczeniem mógłby być fakt, że najdroższym materiałem stosowanym do tworzenia obrączek jest nie tyle złoto, a platyna. Jej odcień jest podobny do srebra. Ważne w przypadku tego tworzywa jest to, że jest to metal antyalergiczny.

Jego masa jest wyższa od pierścionków ślubnych stworzonych ze złotego kruszcu, co w połączeniu z ich bardziej znaczącą wytrzymałością sprawia, że platynowe obrączki (niezależnie czy próby 950, czy 600), są stosunkowo kosztowne. Następnym uznanym przez złotników oraz ich klientów surowcem jest tytan, który cechuje się wysoką twardością. Obrączki z niego są niezwykle odporne na jakiegokolwiek rodzaju zarysowania.