Czym odróżniają się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie pozostaje odmienność pomiędzy nimi?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czym odróżniają się spódnice od sukienek oraz w czym właściwie pozostaje odmienność pomiędzy nimi?

Mnóstwo facetów nie jest w stanie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takowe analogiczne również w nazewnictwie jak i w prezentowaniu się pojęcia, po prostu się im mylą.

A to wszakże takie łatwe.

sukienki

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
szal

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż sukienki to takowe ubranie, jakie po ich włożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice – od pasa w dół. To ubranie jest szczególnie często noszone na wiosnę i w lato, gdyż ich lżejsze odmiany są bardzo lekkie, a przez to komfortowe. Są naturalnie w większym stopniu uroczyste sukienki, które można śmiało włożyć do biura. Wtenczas wszakże należy zwracać uwagę na tak zwany dress code, zatem ustalony odgórnie sposób odziewania się w robocie. Mówi on przykładowo o tym, żeby sukienki (zobacz również: piękne sukienki wieczorowe) nie były zbytnio prześwitujące oraz nie okazały się w zbytnio krzykliwych barwach. Najlepiej oceniane są tam ubrania ciemne lub szare. Oczywiście z chęcią bez żadnych wzorków.
tableau - ubrania

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby również nadmienić, iż na jakiekolwiek oficjalne okazje również preferowane są sukienki, a nie spódnice. Przecież nie od dzisiaj działa wyrażenie: suknia wieczorowa. Jednak znacznie częściej sukienki są używane. Dowolna pani posiada ich w szafie sporą kolekcję, ponieważ rozumie, że jej wybranek bardzo lubi, kiedy codziennie chodzi w innej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach i na szerszych. Są również takie, jakie posiadają nawet krótkie rękawki.

Wszystko jest tu kwestią gustu. Szczęśliwie takowe odzienie nie zalicza się do zbyt kosztownych, więc każda pani ma ich w szafie sporo.