Każdy wierzący, który posyła swoje dziecko do sakramentu komunii, pragnie ofiarować mu coś szczególnego

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Każdy wierzący, który posyła swoje dziecko do sakramentu komunii, pragnie ofiarować mu coś szczególnego

W ostatnim czasie niebywale popularne stały się bardzo kosztowne prezenty komunijne – jednak jest to zła droga. Przyjęcie sakramentu Komunii to nie Dzień Dziecka, a niebywale ważne wydarzenie duchowe w życiu młodego katolika.
Teraz jest moda na dawanie dzieciom niebywale drogich prezentów na każdą okazję.

bawełna

Autor: pasiv/agresiv
Źródło: http://www.flickr.com
sport

Autor: Rhettwp
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadome jest, że babcia lubi rozpieszczać swoje wnuki, ale to powinno mieć swoje granice. To, że dziś dziadkowie albo chrzestni kupują dzieciom na Komunię Świętą motocykl, albo wycieczkę do Disneylandu, to znaczna przesada. Osoby, które są starsze niż kilkuletni brzdąc, powinny iść za głosem rozumu, a nie za modą. Nie powinno być również tak, że maluch coś na nas wymusza, bo koledzy w klasie to mają. Jako rodzice oraz dziadkowie, powinniśmy szkrabowi wyjaśniać, o co tak naprawdę chodzi w przyjęciu sakramentu Komunii Świętej – bo wszakże nie o rzeczy materialne.

Gdy fascynują Cię interesujące dane oraz poszukujesz ich na dany temat, kliknij w następujący link (https://www.zeccoro.pl/jubiler-olesnica). Tam odnajdziesz wymagane informacje.

Aby pokazać maluchowi, co jest naprawdę ważne w życiu duchowym każdego wierzącego, należy ofiarować mu cudowny medalik. Powinien go nosić na piersi przez wiele lat, żeby był jego drogowskazem i podporą w ciężkich chwilach. Należy z dzieckiem także gawędzić o tym, dlaczego ważne jest to, co duchowe, a nie rzeczy, które są materialne. Medalik powinien być oczywiście zrobiony ze złota, żeby wytrzymał wiele lat.

Jest to wytrzymały i ładny metal, który nie zaśniedzieje oraz nie straci blasku po jakimś czasie.
Dobrze by było, gdybyśmy ukochanemu szkrabowi albo wnukowi ofiarowali coś prosto od serca, a nie z portfela.