W zgodzie ze światem

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W zgodzie ze światem

W dzisiejszych czasach człowiek jest wciąż zestresowany. Nieustannie musi za czymś gonić, jeśli nie chce zostać w tyle. Stres i zmęczenie odbijają się na ludzkim zdrowiu i samopoczuciu, co z kolei powoduje stres i tak koło się zamyka. Nic więc dziwnego, że ludzie szukają różnych rozwiązań na to, by się uspokoić i odprężyć. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Kraków, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z każdym rokiem znacznie wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu niektórzy uprawiają jogę? Co takiego nam ona oferuje? Ważne jest między innymi to, że joga dla każdego skutecznie wzmacnia organizm tak samo pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia jakie się w jodze wykonuje doskonale poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Nie bez znaczenia jest też oczywiście rozciąganie mięśni, dzięki któremu organizm odpręża się.

Ale ćwicząc asany nie wzmacniamy jedynie kondycji fizycznej i wytrzymałości – przede wszystkim uwalniamy organizm od stresu i napięcia. Joga ma zbawienny wpływ na układ nerwowy – asany uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek się odpręża, uwalnia od złych emocji i przede wszystkim wewnętrznie wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i fachowe opanowanie ćwiczeń relaksacyjnych to pierwszy krok do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę niezwykle ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona wymagana, jeżeli chcemy osiągnąć zadowalający stan, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana co przyczynia się do tego, że cały proces może trwać nieprzerwanie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, pozytywny nastrój i relaks, lecz także bardzo ważne – jeśli nie najistotniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi. Ćwiczenia w jodze to błogosławieństwo dla duszy i ciała, gdyż zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i mamy wrażenie, że i ono rozumie nas. Jedność ze światem jest bardzo ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i zmęczenie we współczesnym świecie są nieuniknione, jednakże pewne jest, że możemy nad nimi skutecznie panować.

Czy masz chęć przeglądnąć kolejne teksty? W takim razie namawiamy do kliknięcia w link – pod nim czeka na Ciebie moja strona www.

Nie jest to bez wątpienia sztuka łatwa i wymaga od nas wysiłku – a może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.