W jaki sposób skutecznie przygotowywać się do półmaratonu i maratonu?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W jaki sposób skutecznie przygotowywać się do półmaratonu i maratonu?

Rośnie u nas moda na biegi – takowa moda jest niewątpliwie w porządku. Przecież wykazanie atutów regularnego biegania może zająć dużo chwil. Nierzadko niejako uzależniamy się od biegania: bądź co bądź duży wysiłek sprawia, że wydzielamy automatycznie do własnego organizmu endorfiny.

Letni trening biegania

Autor: Thomas Rousing
Źródło: http://www.flickr.com

A więc jeśli zauważymy, iż dzięki właśnie bieganiu jesteśmy radośniejsi, musimy wiedzieć, że to najzupełniej łatwo wytłumaczalne zjawisko medyczne. Potem nawet lenistwo nam nie może przeszkodzić, bo w sumie uzależnimy się od biegania. Co prawda uzależnienie w żadnym przypadku nie jest w porządku, lecz generalnie lepsze uzależnienie od biegania, aniżeli od nikotyny albo napojów wyskokowych. Kiedy będziemy częściej biegać, pewnie po jakimś czasie zapragniemy biegać nieco bardziej profesjonalnie.

Niby maraton jest interesujący, ale z początku niech typowego amatora interesuje bardziej półmaraton. Mimo wszystko plan treningowy w półmaratonie – tu – to lepsza alternatywa, a przynajmniej początkowo. Zapewne potem trochę bardziej doświadczony biegacz będzie pragnął zaliczyć wreszcie maraton, ale na wszystko przyjdzie odpowiedni czas. Trudno nie zauważyć, że jakby nie patrzeć amator, który miewa zbyt wielkie aspiracje, jest w stanie zrobić sobie bardzo dużą krzywdę!

Bieganie dla zdrowia

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Np.

Na pewno przyda Ci się łącze do źródła (https://btune.pl/hamownia-wroclaw-4×4/), jeśli ciekawią Cię przedstawione w naszym poście treści. Na kolejnej stronie wyczytasz ich o wiele więcej.

zawał serca albo nawet śmierć na nieszczęście wydarzają się na trasie co niektórych maratonów. To pokazuje, że najpierw trzeba umiejętnie szacować swoje umiejętności sportowe. Zwiększajmy własne możliwości, każdego dnia biegajmy nieco więcej, aż po pewnym okresie czasu nareszcie będziemy spokojnie mieli okazję biegać na maratonie. I co najbardziej istotne, ukończymy ten jakże długi bieg. Właśnie tak ćwiczymy własne człowieczeństwo.

Sporo osób dopytuje się Jak przygotować się do maratonu? – no cóż, trudne pytanie. Jednakowoż jeżeli ktoś uzmysłowił sobie, iż najważniejsze jest to, aby nie robić autentycznie niczego wbrew własnemu zdrowiu, zapewne dorósł do tego by nareszcie wystąpić w maratonie. Istnieją przeróżne cykle treningowe. Jednak przynajmniej na tę chwilę naprawdę znaczące jest to, aby ciągle biegać, ale także nie zapominać o pływalni, rowerze oraz pozostałych aktywnościom sportowych. I powodzenia na maratonie!