W którym miejscu można najlepiej spędzić wolne dni z z pociechą?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

W którym miejscu można najlepiej spędzić wolne dni z z pociechą?

Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór miejsca, które chcemy zwiedzić. Nie zawsze musi być to odległa wyprawa. Trochę świeżego powietrza i komfortowe miejsce do zabawy wystarczą, żeby uszczęśliwić roczne dziecko. Malowniczych terenów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie bardziej interesujący pomysł, niż kosztowna podróż zagraniczna.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne wyprawy uczą dzieci poznawać świat dookoła. Maluchy, podobnie jak my, mogą odetchnąć od zgiełku miasta, nawiązać lepszy kontakt z otaczającą nas naturą. Weekendowa eskapada scala rodzinę i sprzyja przełamaniu codziennej rutyny. Małe dziecko także dowiaduje się, że świat to warte poznania miejsce, a więc można uczyć się chodzić, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd nie skończył się klapą i pozostawił dobre wspomnienia, powinno się do niego starannie przygotować.

Podróżowanie z niemowlakiem wcale nie jest trudne. Maluch w wieku od 2 do 7 miesięcy to najwdzięczniejszy towarzysz wszelkich wypraw. Równie dobrze możesz z nim spacerować po lesie czy wędrować po górach. Można więc pojechać samochodem do Krakowa na weekend lub polecieć do Londynu, ponieważ za przelot małego dziecka nic nie zapłacimy. Warto mieć na uwadze, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy samochodem, powinno się wyjechać późnym wieczorem.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie ciekawy, odwiedź ten link kwatery pracownicze łódź, a dowiesz się większą ilość informacji, które Cię bardzo zaciekawią.

W przypadku krótszej wyprawy, wyjazd w porze drzemki dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem.W drodze trzeba robić częściej postoje, najlepiej co 2-3 godziny. Wtedy mamy czas na bezstresowe przewijanie i karmienie dziecka.

Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym portalu, który dysponuje rozbudowaną bazą noclegową (zobacz propozycje). Wybrane serwisy często oferują też atrakcyjne promocje, można więc zaplanować wyjazd odpowiednio wcześniej. Niekiedy przed podróżą trzeba zakupić dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego podróżnika. Szczególnie na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego prowiantu, warto jest spakować podręczny zestaw wycieczkowy w postaci podkładów do przewijania, chusteczek nawilżających, żelu dla dzieci przeciw ukąszeniom owadów. Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.