Militarystyczne spodnie czy kurtki dla każdego

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Militarystyczne spodnie czy kurtki dla każdego

Styl militarystyczny jest stylem zwykłym, banalnym do wyeksponowania. Co roku powraca on do świata mody niemniej jednak w coraz to świeższych odsłonach. Cechuje się on ziemistymi odcieniami takimi jak przykładowo zieleń w całej rozpiętości, beże, brązy, szarość czy czerń, a również oryginalnymi dodatkami z ćwiekami.

Ciuchy wojskowe takie jak spódniczki czy też spodnie wojskowe charakteryzują się prostotą i surowością. Również motywy wojskowe znajdują się na torebkach, kurtkach i innych dodatkach takich jak wojskowe guziki, skórzane paski, szelki ubierane do spodni czy spódnic. Cieszą się one coraz większą sławą i są kojarzone ze śmiałością, indywidualnością czy też charyzmą.

Morowe Panny

Autor: Dariusz Malejonek,
Źródło: Dariusz Malejonek,

Jeżeli chodzi o polskie spodnie wojskowe to są one w zasadzie jak nie w szczególności wykorzystywane w wojsku polskim. Wykonywane są one z wyjątkowo grubego i wytrzymałego na rozdarcia i przecierania materiału. W większości przypadków mają one pięć kieszeni, dwie boczne, dwie na udach zapinane na guzik oraz na prawym udzie jest podłużna kieszonka na nóż. Spodnie te w głównej mierze służą tylko żołnierzom, ale na naszym rynku jest mnóstwo rodzaju spodni typu militarnego, które każdy z nas może nosić. Należą do nich spodnie cargo.

Na ogół są to tak zwane spodnie bojówki. W całości są wykonane z bawełny, są lekkie i swobodne, dlatego też nie krępują ruchów. Zawierają mnóstwo kieszeni i są zrobione na wzór spodni amerykańskich sił lądowych. Mogą je zakładać zarówno chłopcy jak i panie. Dzięki trwałemu a zarazem miękkiemu materiałowi sprawdzają się w rozmaitych warunkach zarazem tych trudnych jak i codziennych.

Następne słynne spodnie wojskowe to spodnie (do sprawdzenia na tej stronie) bdu. Zrobione są również w całości z bawełny i są wyjątkowo starannie wykonane. Ich standardowy rodzaj ma sześć kieszeni, które są niezwykle pojemne. Rozporek zapinany jest na guziki, a przy pomocy taśm można je regulować w obwodzie, podobnie z resztą jak miało to miejsce w spodniach cargo. Posiadają umocnienia na wysokości kolan i na pośladkach w formie pomocniczych warstw dzianiny.