Zmiana elementów garderoby, czyli niesamowicie komfortowe rozwiązanie na jesień

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Zmiana elementów garderoby, czyli niesamowicie komfortowe rozwiązanie na jesień

Koniec lata to koniec upałów i początek zakładania kolejnych warstw ubrań. Zwolennicy tej pory roku nie będą szczęśliwi, gdy wiele ubrań z ich garderoby, z letnimi ubraniami na czele zostanie zapakowana do szafy na kolejny rok. Jesień i zima to początek wkładania kurtek, bluz, szali i długich spodni – męczarnia dla wielu osób.

kobieta w sukience

Autor: IamKhatu
Źródło: http://www.flickr.com
Klapki, zwiewne kiecki, jasne kolory – letnie atrybuty przejdą do modowej historii wraz z następnymi chłodniejszymi dniami. Rezygnowanie z letnich ubrań nie oznacza jednocześnie zmiany ulubionych producentów. Jeśli preferujemy oferty w stylu Reserved`a, to znajdziemy tu ciuchy na każdą porę roku.

Rada – jeśli planujemy mieć i kasę, i ubranie, nie decydujmy się na zakupy w klasycznym okresie – na jesieni. To czas, kiedy sklepy wypuszczają nowe – w przypadku okolic września – jesienne, ale drogie kolekcje. Zapatrując się na lżejszą kurtkę czy cięższe buty, ale w niskiej cenie, warto wypatrywać produktów w okolicy świąt Bożego Narodzenia, a nawet w Nowym Roku. Nieschodzący, jesienny towar straci przez ten czas nawet trzykrotność wstępnej wartości.

sklep z ciuchami

Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com

Nadejście złotej jesieni to także ewolucja barw. Każda firma odzieżowa, otwierając kolekcję na kolejną jesień, reklamuje w ramach oferty ubrania w jasnym brązie, żółtym, wojskowym, beżowym, czy ciemnozielonym. Kolory ewoluują we wszystkich ubraniach, od marynarek, na akcesoriach i dodatkach dla kobiet kończąc. Panowie mogą rozglądać się za swetrami, ciemniejszymi bluzami. Zwolennicy dresu nie pogardzą ciepłą bluzą, sportowymi spodniami na jogę czy rower, a także cieplejszą czapką. Ci, którzy czekają na jesienne propozycje czekają aż znikną uciążliwe upały i skąpe ciuchy, a pojawi się zwiewność mieszana z elegancją i komfortem.

Przełomem dla pań jest pojawienie się szali – to symbol ochłodzenia pogody, zmuszający do zasłaniania szyi. Znikają kolejne klapki i krótsze spódnice wzrośnie za to wybór spodni i bluz. Dla jednym pań jest to inspiracja, dla drugich konieczność i przymus wkładania następnych warstw ubrań. Jesień otwiera czas tzw. „cebulki”. Wrześniowa wielowarstwowość nie kosztuje jednak tyle co „cebulka” zimowa, kiedy wkładamy masywne kurtki. Jest to więc odpowiednie przygotowanie ciała na ubrania ciężkiego kalibru.