Podlasie na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Podlasie na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

Czy Białystok jest miastem, które wśród krajowych podróżnych jest na topie? Definitywnie nie! Jednak ogólnie stolica podlaskiego to naprawdę ciekawe miasto, może na obszarze Białegostoku nie ma aż tylu fajnych miejsc co w choćby Krakowie, lecz myślenie, że Białystok jest całkowicie do niczego jest niemądre.

park w Białymstoku

Autor: Tony Bowden
Źródło: http://www.flickr.com

No wiadomo: są bardziej urokliwe miejscowości, lecz atrakcje białystok (przeczytaj więcej na są piękne, a przynajmniej powodujące, iż wizytę w Białymstoku zapewne będziemy sympatycznie wspominać. Ostatnimi czasy na topie są żarty na temat Białegostoku, przede wszystkim mówiące o tym, że to dziwne miasto, bardzo zatrzymane w rozwoju. Spokojna głowa: to tylko stereotypowe kawały, ciężko poszukiwać w nich za wiele sensu. Prawda jest taka, iż Białystok w ostatnim czasie nieźle się rozwija, także ekonomicznie, choć nadal trudno porównywać pod względem ekonomii, rynku zawodowego, do Krakowa albo stolicy. Za to Białystok jest dużo spokojniejszy, sprawiający, że nareszcie można odsapnąć. Chociaż wiadoma sprawa, iż Białystok to niemałe miasto, no jedno z większych w kraju, a więc czymś jasnym jest to, że poszukujący błogiego spokoju muszą rozejrzeć się za dużo większymi perypetiami. No dobra, ale co takiego jest najlepszego w Białymstoku?

Cała architektura Białegostoku jest ciekawa, samych zabytków, no przynajmniej tych, które mocno pozytywnie się mogą wyróżnić zbyt wiele ogólnie nie ma. Jednakowoż wycieczki szkolne białystok (zobacz więcej), choć nie chodzi wyłącznie o wycieczki z uczniami, tak czy siak mają dużo do zwiedzenia. Szczególnie Pałac Branickich to interesujące miejsce. Piękny pałac, który skrywa wiele miłych niespodzianek. Należy również docenić miejskie kościoły – katolickie, ale także te prawosławne…

Miejmy na uwadze, że wśród największych miast w Polsce, tylko o właśnie Białymstoku można rzec, iż jest miastem kilku kultur. Przed wybuchem wojny mniejszości były dużo bardziej liczne, ale w dalszym ciągu w szczególności prawosławie jest w stolicy woj. podlaskiego naprawdę istotne. A więc: odwiedźmy bez zwlekania Białystok, bo warto przekonać się, że wbrew wszystkim pogłoskom Białystok nie jest tym miejscem, gdzie przez cały rok chodzą niedźwiedzie.