Jaką biżuterię dać potomstwu na Pierwszą Komunię Świętą?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jaką biżuterię dać potomstwu na Pierwszą Komunię Świętą?

Gdy zbliża się czas komunijny, podekscytowani są nie tylko rodzice, lecz również ich pociechy. Jest to bardzo istotny moment dla dowolnego wierzącego trzecioklasisty. Nie można zapomnieć o paru istotnych elementach takiego wydarzenia.
Dowolne dziecko, które przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej posiada na sobie biżuterię.

trening

Autor: HEPPIN.com
Źródło: HEPPIN.com
Ta zasada tyczy się tak chłopców jak i dziewczynek. Gdy wybieramy najlepszy łańcuszek (np. z certyfikowanymi tanzanitami) dla dziecka, do wyboru posiadamy medalik lub krzyżyk, który jest zawieszony na cienkim łańcuszku, który pasuje do zawieszki. Dziecko, które przystępuje do komunii, wielokrotnie jest obdarowywane medalikiem lub krzyżykiem przez rodzinę albo chrzestnych. To w każdym przypadku trafiony prezent, który jest cenny i jest śliczną pamiątką, która noszona jest przez wiele lat. Wszystko zależy jednak od surowca z którego stworzona będzie biżuteria. Medalik jest to jedna z najpopularniejszych zawieszek, które są zakładane na komunię. Przedstawiają zazwyczaj Matkę Boską i są niezbyt duże. Zdecydowanie bardziej są zauważalne niż krzyżyki. Warto zatem wybrać coś naprawdę pięknego. Oprócz tradycyjnych owalnych wersji, które nie wyjdą z mody, rozejrzeć się można za czymś nietypowym. Różnorodność kształtów jest niezwykle duża podobnie jak cen. W zależności od budżetu i upodobań znajdziemy na pewno coś idealnego.
Jeśli medaliki nie spodobały Ci się, w takiej sytuacji mogłabyś zdecydować się na coś z szerokiej propozycje krzyżyków. Ten rodzaj biżuterii wydaje się być prosty i minimalistyczny, lecz między poszczególnymi modelami odnaleźć można by wiele różnic. Chłopcu dać najlepiej prosty, typowy krzyżyk, który będzie mógł nosić nawet na co dzień. Dziewczynce może spodobać się model w większym stopniu ozdobny dla przykładu wysadzany lśniącymi cyrkoniami. Następna decyzja jaką należy podjąć to surowiec, z którego będzie wykonana biżuteria. Złota jest w większym stopniu wyrazista i odświętna, a srebrna pasować może bardziej na co dzień. Różnice zauważyć można by także w cenie. Za złoty medalik albo większy krzyżyk zapłacić trzeba więcej.

Wszystko jest zależne od gustu oraz kwoty, którą chcemy przeznaczyć na podarunek dla dziecka. Jeśli jesteś rodzicem lub chrzestnym, warto wydać na tego typu upominek nieco więcej, żeby posiadać pewność, że dziecko będzie nosić go z dumą i z radością przez dużo lat.