My się zimy nie obawiamy… do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej właściwie? To nie taka zła pora roku, powinniśmy tylko dobrze do tego podejść

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

My się zimy nie obawiamy… do czasu. Jak przeżyć zimę, a raczej jak podejść do niej właściwie? To nie taka zła pora roku, powinniśmy tylko dobrze do tego podejść

My się zimy nie boimy…najczęściej w okresie letnim. Tak możemy mówić, kiedy jest cieplutko, a my rozmarzeni chodzimy sobie ubrani lekko. Zima wydaje się wtedy dalekim koszmarem, jakiemu można pogrozić palcem. O tak, my się Ciebie nie boimy, myślimy, ponieważ wiemy, iż nie istnieje możliwość, żeby nam zagroziła. No ale co się odwlecze, to… I kiedy kończy się sierpień czujemy pierwsze oznaki zbliżającego się koszmaru. We wrześniu potrafi być jeszcze ciepło, lecz później to już… no wszyscy wiemy.

kurtki na zimę

Wyciągamy z szafy konieczną broń w konflikcie z nadciągającym koszmarem: kurtkę puchową (patrz: ), szalik, rękawiczki, czapkę, sięgamy po konkretne obuwie… I zaczynamy tak chodzić, starać się przyzwyczaić do nowych warunków, które właściwie co roku są jakby na nowo, chociaż dobrze poznane. Trudno się bowiem zaadoptować do tych zmian temperatury, jeszcze przecież niedawno narzekaliśmy na upał, teraz robi się coraz zimniej. No ale zima nie jest wcale śnieżna i mroźna, jest za to wietrzna i deszczowa, to akurat Ciebie nie cieszy, bo zima powinna być zimą, bez względu na to, jaka jest, nigdy nie będzie choć trochę bardziej wiosenna.

Ale właściwie było i tak w historii, że parę dni w okresie zimowym bardziej przypominało wiosnę niż zimę, czy chociażby jesień, lecz trwa to bardzo krótko, iż ciężko potraktować taki „bonus” jako lekarstwo na zimową chorobę. Wiele osób zamiast tych rewelacji czy jesieni w zimie, bardziej preferuje, żeby jak była zima to normalna zima.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj oraz odkryj stronę (okularywnecie.pl/soczewki-kontaktowe/dwu-tygodniowe), która również Cię się spodoba.

Nie muszą nas męczyć syberyjskie fale mrozów czy śnieżyce z prawdziwego zdarzenia, po prostu jak okres zimowy to śnieg. Po prostu niektórzy są zdania, iż skoro zima będzie dość ciepła to lato może być właśnie zbyt zimne lub inne pory roku oszaleją. Jest w tym jakieś ryzyko, lecz nie zawsze występuje bezpośredni związek pomiędzy takimi anomaliami.

zima

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy również przyznać, iż choć wiele osób nie lubi zimy, to marzy, ażeby chociaż święta Bożego Narodzenia były prawdziwie zimowe. Dlaczego tak właśnie jest? Pewnie z dzieciństwa, z opowieści i z niektórych filmów, w jakich święta Bożego Narodzenia zawsze są pełne śniegu. Popatrzmy chociażby na „Kevina samego w domu”, wielce kultowe kino w naszych świątecznych domach. Wiadomo, jest tam śnieg, jest zima z prawdziwego zdarzenia, co prawda, nie ma Kevina rodziny, lecz aura jest tak wspaniała, że da się to zrozumieć. No więc jak zima to strach, ale białe święta już tak. Trochę nie wiemy, czego tak rzeczywiście pragniemy.