Kolczyki zrobione z bursztynu – a więc, kolczyki zrobione wraz z klasą!

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Kolczyki zrobione z bursztynu – a więc, kolczyki zrobione wraz z klasą!

Bursztyn to tak zwana kopalna żywica, pochodząca z drzewek typu iglastego, która dobrze znana jest człowieczkowi od bardzo wielu, wielu lat. Jak się okazuje, samych odmian tego surowca istnieje w okolicy 60, choć przeciętny człowieczek nie odróżnia ich, skupiając się na fakcie, w jaki sposób on wygląda i najczęściej jak prezentuje się na różnego rodzaju biżuterii, w tym na interesujących nas dzisiaj kolczykach.

kolczyki z bursztynu

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
..
Biżuteria na letnie festiwale

Autor: Diva
Źródło: Diva
Kolczyki z bursztynu mają możliwość przybierać bardzo przeróżne kształty i posiadać bardzo różne dodatki, które uzupełniają bursztyn, bądź nawet akcentują go, wyciągając jego naturalne piękno. Tego rodzaju biżuteria może mieć każdziutki rodzaj „rdzenia”, czyli elementu, na którym to ów bursztyn razem z dodatkami jest zamieszczony. Ma możliwość to być wszystko – żółciutkie i bielutkie złotko, sreberko, żelazo, metal oraz cokolwiek nadaje się, do wkładania do wnętrza uszu.

Doprawdy przypadł Ci do gustu ten post? Szalenie nas to cieszy. Zatem namawiamy do nowych wątków – po prostu kliknij w link do serwisu.

kolczyki z elementami bursztynu jak to już napomknęliśmy mogą mieć różne kształty, takie jak na przykład: kwiatki, łezki, czy kuleczki, nie napomykają już o kolczykach, typu „Handmade”, które to robione bywają własnoręcznie, a które dzięki temu mają indywidualne wzornictwo, często niewiarygodnie bogate oraz przystosowane do nas samiutkich. Warto wspomnieć, iż ceny za tego typu biżuterię bywają niewiarygodnie różne – wszyściutko zależy od rodzaju napomkniętego rdzenia, a także wielkości samiutkiego bursztynku.

Zazwyczaj jednakże za maluteńkie kolczyki typu ćwieki zrobione ze sreberka, wykosztujemy się wewnątrz obszaru pięćdziesięciu złotych, jednak jeżeli chodzi o te rodzaju „handmade” no to musimy się przygotować na wyższy koszt, nawet i kilkunastu setek złotych.