Czym rzeczywiście definiuje się francuski styl za którym tak podążają kobiety?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czym rzeczywiście definiuje się francuski styl za którym tak podążają kobiety?

Zazdroszczą nam na świecie „tego czegoś”, co mówi o francuskim nurcie – naturalnego, niewymuszonego elegancji: niewygładzonych włosów Vanessy Paradis, przetartych dżinsów Charlotte Gainsbourg, męskich białych koszul i butów typu balerinki Inès de la Fressange, niezwykłej gracji Clémence Poésy. Prosta odzież.

francuski styl

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com
Francuzka stroi się ze znaczniejszym umiarem niż gorąca Włoszka czy ekscentryczna Angielka. Zamieszkujemy w państwie, w którym damska elegancja nie jest na pokaz. A to temu, że dawne tradycje francuskiej burżuazji są wciąż żywe. W XIX wieku nałożyła ona pozostały środowiskom swe wzorce, wzorowane na normach małej już wtenczas, wyniszczonej arystokracji. Francuzka zwyczajnie nie lubi przesady, ma naturalny, świeży wygląd. Nie boi się udać na ulicę nieczesana, z niepomalowanymi paznokciami i pociechą pod ręką. Mimo tego sztucznego luzu jest elegancka (-> zobacz szczegóły). To właśnie tej nucie dzikości, ciągle modnej, zawdzięczała swą popularność Brigitte Bardot, nagminnie naśladowana, a jednak niedościgniona. Francuzka mniej się także przejmuje skutkami upływu czasu i nie wystrzega się kulinarnych rozkoszy. A może także, zarówno w sprawach kulinarnych, jak i stylu, zachowuje zdrowy rozsądek, kierując się maksymą: „Znaj umiar. Nie nadużywaj tego, co dobre”?

Cudzoziemcy mówią, że Francuzki są szare. Mówiąc to, zapominają o szczegółach. Francuzki stawiają na naturalność, koncentrują na odpowiednim dobraniu torebki, i aby kupić klasyczne obuwie. Dodatki także stosuje w umiarze. Amerykanki chcą podążać za modą. Włoszki są bardziej wyrafinowane.

modowe inspiracje

Źródło: flickr.com
Uosobieniem francuskiej elegancji może być Kate Moss w reklamie Yves’a Saint Laurenta czyli włosy związane w luźny koczek, pani szykowna, ale nie zanadto wymuskana. Elegancja rodem z Paryża oraz francuski life style to dla wielu niedoścignione schematy ( dziecięce). Francja jest nie bez powodu synonimem ponadczasowej elegancji. To wszak Coco Chanel, najsłynniejsza projektantka twierdziła, iż „moda przemija, styl pozostaje.” Kanony tworzone w owym państwie tworzą od mnóstwa lat model nie tylko dla Europejek i Europejczyków.

Jest Ci niezbędne łącze do wpisu (https://www.tomiinstallservice.pl/realizacje/)? Zachęcamy więc, abyś nacisnął tutaj i wówczas przelogujesz się do następnego artykułu pełnego szczegółów.

Ludziom, którzy poszukują porad, jak w życiu kształtować francuski styl, proponujemy lekturę „Lekcji Madame Chic” Jennifer L. Scott. Pisarka odkrywa sekrety życia francuskiej rodziny mieszkającej w ekskluzywnej szesnastej dzielnicy w Paryżu.