Ametysty i szafiry – unikatowe kamienie szlachetne, których piękno zniewala i na długo pozostaje w pamięci

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Ametysty i szafiry – unikatowe kamienie szlachetne, których piękno zniewala i na długo pozostaje w pamięci

Minerały fascynują ludzkość od dawien dawna. Ich piękno przykłuwa wzrok.

Dla wielu są jak talizman.
buty marki nike

Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com

Ametysty – uzdrawiająca siła piękna

Parafrazując tekst piosenki słynnej Merylin Monroe można powiedzieć, że ametysty więcej ciekawostek są najwierniejszym przyjacielem kobiety. Kamieniom tym przypisuje się cały szereg wielorakich prozdrowotnych właściwości. Mają one – wedle pewnych wierzeń – uwalniać korzystną energię oraz zapewniać harmonię i odprężenie – czyli coś, czego współcześnie niestety bardzo brakuje. Żyjemy bowiem za szybko i często nie potrfimy się zatrzymać.
Szafir – szczęście zaklęte w kamieniu
A za króla wśród kamieni na pewno uchodzić może szafir – można zobaczyć tutaj. Z jakiego powodu? To bardzo piękna i rzadko występująca odmiana korundu. mieszkańcy antycznej Grecji byli przekonani, że ów klejnot (sklep ze szmaragdami) ma tajemną moc. Trzymali go ciągle przy sobie licząc na to, że w ten sposób zjednają sobie przychylność losu, pozyskają mądrość a także długie życie. Oczywiście wcele nie musimy w to wierzyć, ale kto wie.

Szafir nie zapewnia bogactwa w dosłownym znaczeniu owego słowa, natomiast sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej atrakcyjni. A to przecież jeden z największych skarbów, jakie może zdobyć człowiek. Czyż nie?