Jeżeli zamierzać udać się na polowanie, nie możesz zapomnieć o właściwej odzieży myśliwskiej

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Jeżeli zamierzać udać się na polowanie, nie możesz zapomnieć o właściwej odzieży myśliwskiej

Myślistwo jest dość modną formą spędzania czasu wśród Polaków, nie powinna dziwić zatem obecność wielu sklepów proponujących odzież oraz dodatki myśliwskie. Warto bowiem zaznaczyć, że wyjazd na polowanie potrzebuje starannego przygotowania, a odzież myśliwska okazuje się tutaj istotnym elementem.

Od jej właściwego zakupu uzależnione może być bezpieczeństwo polujących, ale też wygoda podczas długich wypraw po lesie.

atrakcyjne ubrania myśliwskie

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Wygodne buty to podstawa

Odpowiednio dobrane buty to niezwykle ważny szczegół w odzieży każdego myśliwego. Buty powinny być porządnie zrobione, wytrzymałe, wykonane z najlepszego materiału oraz wodoszczelne. Trzeba pamiętać, że polowanie wymaga poruszania się po zagajnikach i często bagiennych terenach. But powinien zatem okazać się idealny w kwestii dopasowania do rozmiaru stopy, aby nie ocierał ani nie był zbyt luźny. Dobrym pomysłem okaże się sprawienie sobie butów, które będą zakrywać kostkę, gdyż dzięki temu niestraszne będą dziury i nierówności.

Odzież w przeróżnych kolorach

Odzież myśliwska produkowana jest w różnych odcieniach, tyczy się to zarówno spodni, kamizelek, jak i nakryć głowy. Spora liczba polujących decyduje się na zakup odzieży w kolorach kryjących, bo dzięki nim mają szansę niezauważeni obserwować zwierzynę.

Dzika przyroda

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak warto wyposażyć się również w element garderoby w odblaskowym kolorze, który pozwoli innym myśliwym rozróżnić kolegę od poszycia oraz zmniejszy groźbę postrzelenia. W przypadku myśliwych ważną częścią garderoby jest kurtka myśliwska. Ciepłe kurtki myśliwskie występują w licznych modelach oraz barwach, ale każda z nich powinna odznaczać się następującymi cechami: okazać się nieprzemakalna, zabezpieczać przed wiatrem oraz chłodem, a jednocześnie dawać właścicielowi swobodę działania.

Wybór odzieży jest naprawdę istotny

Choć może się zdawać, iż sprawunek odzieży myśliwskiej jest bardzo prosty, trzeba temu zagadnieniu poświęcić więcej uwagi, by po zakupach być na pewno usatysfakcjonowanym. Od wybranych części garderoby zależne jest bezpieczeństwo, wygoda, jak również kondycja myśliwego. Polowania odbywają się w bardzo różnych warunkach zewnętrznych, więc łatwo przemoknąć, wychłodzić się, czego następstwem może stać się choroba.

Czyżbyś chciał mieć sporo wiadomości na ów interesujący temat? Potrzebujesz detali? Zatem kliknij, zobacz, sprawdź (https://virtuvia.pl/) – kolejne posty czekają na Ciebie.

A jeśli nabędzie się odzież źle wykonaną, za dużą lub za małą, satysfakcja z polowania się nie zjawi.