Modni panowie

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Modni panowie

Odzieży dla mężczyzn zazwyczaj poświęca się o wiele mniej uwagi niż damskiej. Nie oznacza to jednak, że panowie nie muszą przywiązywać wago do tego, w co się ubierają. Wypływa to w jakimś stopniu z faktu, że ubiór dla panów jest bardziej uniwersalny od damskiego. Przykładowo na różnorodne uroczystości mężczyzna założy garnitur i jest to mile widziany typ stroju. Kobiety z kolei na każdą okazję mają odmienną kreację.

Moda męska

Źródło: http://pixabay.com
Niemniej jednak istnieją i prężnie funkcjonują domy mody męskiej. Moda dla mężczyzn jest także prezentowana na wybiegach, ale często akurat tam pokazywane są ubrania dość nietypowe i niepraktyczne. Moda męska może być tematem fascynującym i interesującym.

Odzież na latoOkres lata jest szczególnym czasem, w którym jest konieczność ubierania się w sposób jak najbardziej lekki. Panie w tym czasie zakładają sukienki (z0bacz też: sukienki wieczorowe) i spódnice. Panowie natomiast zakładają krótkie spodenki. Często jednak panowie nie pozwalają się przekonać do kupna sandałów i w lecie chodzą w zakrytych butach. Tymczasem jest to bardzo niekorzystne dla skóry i może być przyczyną odparzeń podczas gorących dni. Z kolei męski strój wizytowy nie zawsze zawiera w sobie wariant letni.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Analogicznie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszcza się na przykład krótki rękaw w koszuli. Cały czas jednak muszą to być koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większej części wielkich firm jednak konieczny jest pełny garnitur, bez możliwości odstępstw. Standardowym zestawem większości panów w okresie letnim są krótkie spodnie, zakryte buty i koszulka.

Sklepy z odzieżą męskąIstnieją oddzielne sklepy, udostępniające wyłącznie ubrania męskie. Są to jednak w większości sklepy, w których do kupienia są elementy garnituru i dodatki. Zwykle w jednej placówce z odzieżą dostępna jest kolekcja dla pan i panów. Przyznać jednak należy, że kolekcja męska w wielu przypadkach jest dużo mniej licznie reprezentowana. Można również zauważyć wyższe ceny przykładowo męskich spodni w porównaniu do tych z kolekcji damskiej. Dowolny męski sweter będzie kosztował znacznie więcej niż sweter damski w obrębie tego samego sklepu. Tendencja ta jednak stopniowo ulega zmianie.