Czym przy wybieraniu ubioru powinien kierować się mężczyzna z nadwagą?

gdziekolwiek jedziesz, bądź przygotowany na każdą okoliczność

Czym przy wybieraniu ubioru powinien kierować się mężczyzna z nadwagą?

Chociaż wiele mówi się o modzie dla puszystych pań, nieco gorzej z doborem do sylwetki odzieży radzą sobie panowie z nadwagą. Najczęściej popełnianym błędem jest wybieranie ubrań za dużych, jakie wizualnie dodają kilogramów i lat. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Częste błędy

Każdy chce prezentować się dobrze i elegancko bez względu na swoją wagę, czy wzrost. Coraz częściej także można natrafić na specjalną ofertę sklepów odzieżowych skierowaną właśnie dla osób z nadwagą. Oczywiście mniej kłopotów mają panie – wystarczy tylko odwiedzić sklep dla puszystych, aby znaleźć dopasowaną sukienkę, czy bluzkę odpowiednią dla kobiet w rozmiarze XXL. A co z płcią przeciwną? Mężczyźni często mają problem z brzuszkiem, jaki usiłują zamaskować pod luźnymi ubraniami. Tymczasem tego typu posunięcie przynosi najczęściej inny skutek – zbytnio duże ubrania sprawiają, że grubszy mężczyzna wydaje się jeszcze grubszy niż jest w rzeczywistości, a workowate ubrania w szarym kolorze na dodatek dodają lat. Oprócz tego istotny jest fason. Wąskie klapy marynarki, kurtki i bluzy, czy nieodpowiednia długość ubrań rzecz jasna nie dodają masywnej sylwetce lekkości. Odwiedzając sklep dla puszystych warto zatem zwrócić uwagę przede wszystkim na adekwatny rozmiar. Zobacz ubrania xxl.

Człowiek z nadwagą

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Odzież dla puszystych

Sklepy XXL z odzieżą dla osób z nadwagą są coraz lepiej wyposażone. Wpływ na to mają zmiany związane z postrzeganiem ludzi z nadwagą. Dużą popularność zdobywają modelki (modelka zuzia) plus size, a kobiety mają świadomość, że także z nadwagą mogą wyglądać elegancko. Niestety, w sklepy z odzieżą xxl nie ma tak rozległej oferty dla panów z nadmiarem kilogramów, ale dobierając strój warto pamiętać o kilku zasadach. Puszyści mężczyźni powinni unikać swetrów z grubym splotem, bluz polarowych, koszulek z większymi napisami i w poziome pasy oraz golfów. Dobrze za to wyglądać będą w klasycznych koszulach, kardiganach i koszulkach polo, zaś jeśli chodzi o swetry, to na pewno lepszą opcją będą modele wyprodukowane z delikatnej dzianiny. Należy także zadbać o zachowanie proporcji – szersze klapy w marynarce prezentować się będą lepiej przy masywnej twarzy. Odwiedzając sklepy XXL należy mieć w głowie te zasady i jak najbardziej stosować je w praktyce.